Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyollal kapcsolatban lehet...

Spanyollal kapcsolatban lehet egy kérdésem? (többi lent)

Figyelt kérdés
Suliban angolt tanulok 6 éve,és ebben a nyelvben megszoktam,hogy nagyjából mindig ki kell tenni a személyes névmást.Egy youtubeos videóban azt láttam,hogy a spanyolban csak indokolt esetben kell.A kérdésem az, hogy hibának számít ha mindig kirakjuk a személyes névmást?

#tanulás #spanyol #személyes névmást
2018. febr. 21. 16:28
 1/5 anonim válasza:
Nem számít hibának, csak fölösleges. Mint említetted, vannak kivételek ahova kell, de amúgy nem annyira használják hisz általában kiderül a ragozásból az alany.
2018. febr. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,megpróbálom megszokni,csak nagyon szeretem az angolt és így szoktam meg :D
2018. febr. 21. 17:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy általában hasonló a magyarban megszokotthoz. Van amikor a ragozott igéből nem derül ki, hogy ki az alany, ott is jól jön ha kiteszed a névmást (pl. yo tenía vagy él tenía). Ha mindig használnád, az olyan furcsa lenne, mintha magyarban is mindig kitennéd.
2018. febr. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor szokták kitenni, ha hangsúlyozni kell az alanyt, valami miatt. Amúgy nem nagyon :)
2018. febr. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%

Az esetek legnagyobb részében hibának számít, mert mást jelent ugyanaz a mondat személyes névmással és anélkül.

Voy a la casa: haza megyek

Yo voy a la casa: én megyek haza (és nem más, v pedig én igenis megyek haza)

Pago: fizetek

Yo pago: én fizetek (azaz meghívlak)


A kettő nem ugyanaz. Egyébként ugyanúgy kell, mint a magyarban, ha a magyarban ki kell tenni, a spanyolban is, ha nem, akkor a spanyolban sem.

2018. febr. 25. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!