Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valakinek megvannak az angol...

Valakinek megvannak az angol origó középfokú nyelvvizsga szóbeli tételei kidolgozva?

Figyelt kérdés
Nagyon hálás lennék érte.

dec. 2. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvvizsgán és nyelvi érettségin témakörök vannak, nem tételek. Nincs mit kidolgozni rajtuk, és más úgysem tudja megcsinálni helyetted, mert a kérdések rád és a saját életedre vonatkoznak.
dec. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Itt az összes:

[link]

dec. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van. Továbbá arra kiváncsiak, hogy te hogyan tudsz magadtól beszélni egy adott témáról, milyen a nyelvtudásod és nem arra, hogy hogyan magoltál be egy szöveget.


Nekem személy szerint az vált be, hogy megnéztem mik a témakörök és cikkeket olvastam az adott nyelven (anyanyelvieknek szólót), ezzel nőtt a szókincsem és a tudásom is az adott témáról. (Sokszor az a baj, hogy magyarul sem tud az ember beszélni egyes témákról.)

dec. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%

"arra kiváncsiak, hogy te hogyan tudsz magadtól beszélni egy adott témáról, milyen a nyelvtudásod és nem arra, hogy hogyan magoltál be egy szöveget"

Ez így van, de azért ahhoz, hogy legyenek ötletei, hogy melyik témánál mikről beszéljen, nem árt körülnézni a kidolgozott tételek világában.

dec. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, #4es :D
dec. 3. 22:43
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Aki a "kidolgozott tételek világában" akar körülnézni, az lusta és másolni akar. Aki TÉNYLEG tanulni szeretne, venné a fáradságot, és keresne az interneten releváns cikkeket, írásokat az adott témában, amelyek alapján megformálná a saját véleményét.


A "kidolgozott tételek világa". Ne röhögtess.

dec. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"megformálná a saját véleményét"

Ez témától függően akár évekig eltarthat.

Aki nyelvvizsgáról érdeklődik, az nem tanulni akar, meg a személyiségét fejleszteni, hogy annak kapcsán mindenféléről saját véleménye alakuljon ki, hanem le akarja papírozni a tudását. Azt így is lehet: ha a nyelvtudása már megvan, elég, ha mások véleményét adja elő, ahhoz meg úgy is hozzájut, ha kidolgozott tételeket néz át.

dec. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%
Kifejezetten a #4-5 kommentekre reagáltam, ahol úgy csinálnak, mintha csak tanulás céljából akarnának nézelődni a "kidolgozott tételek világában". Tőlem másoljon úgy, az és azt, amit csak akar, de ne álszenteskedjünk.
dec. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
Mar megint ezek a buta tetelkidolgozasok. Mit kell kidolgozni? Tudsz vagy nem?
dec. 5. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
En kerek elnezest hogy kerdezni mertem de tenyleg, szimplan egy kiindulasi pontot kerestem.
dec. 7. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!