Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van aki csinált olasz CILS...

Van aki csinált olasz CILS nyelvvizsgát? Lenne egy-két kérdésem

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ugyan holnap lesz a vizsga de last minute pár kérdésem felmerült, valószínűleg holnap elmondják, de azért jó lenne ha tudom előre.

Szóbelit tudom, hogy rögzítik, az hogy működik? Kell mondani az elején, hogy kik vagyunk vagy majd a vizsgáztató? Amúgy mennyire segítőkészek?

Bármi egyéb jó ha tudom infó van?

Amúgy B2-es szint



#olasz #CILS nyelvvizsga
dec. 4. 17:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Én voltam, bár c1-es szinten. A b2 inkább csak nehézségben különbözik, a menete ugyanaz.


Arra nem teljesen emlékszem, hogy a bemutatkozás hogyan volt, de ha jól rémlik nem én mondtam, hanem az egyik vizsgáztató.


2 vizsgáztató volt bent. Az olasz anyanyelvűvel volt a párbeszéd, majd a kifejtős következett. A monológ résznél a vizsgáztatók SEMMIT nem szólhatnak bele, mikor úgy gondolták elég volt intettek nekem, hogy hagyjam abba. Nagyon nem tudnak segítőkészek lenni, de kedvesek voltak. Izgulni nem kell, ott ők nem tanár szerepben vannak, azaz ők nem értékelnek, csak azért vannak ott, hogy minden rendben menjen, az adminisztrációt megcsinálják, felvegyék a hangod és legyen kivel beszélni.


Amit nagyon fontosnak tartok elmondani és sokat segíthet az az, hogy 4-4 téma közül kell választani és te döntöd el mi legyen. Ez a 4-4 téma (4 a párbeszédes és 4 a monológ) mindenkinek ugyanaz, tehát ha az első embert megkérdezed milyen témák voltak, akkor simán át tudod gondolni melyiket fogod választani és mit fogsz mondani. (Nekem egy órát várnom kellett, addig simán összeraktam a fejemben.) Ezt ott nem mondják el, mi is ott jöttünk rá, mikor a második ember is ugyanazokat kapta.

dec. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. vagyok


Ha holnap lesz az írásbeli is:


Azoknál a feladatoknál, ahol a rossz válaszért levonnak pontot (ha jól rémlik hallás utáni értésen volt ilyen) csak akkor válaszolj/karikázz ha biztos vagy benne, hogy jó. Mert ha van bejelölsz két jót és mellette semmit, akkor ezekre kapsz pontot, de ha két jó mellett bejelölsz 2 rosszat akkor 0 pontot fogsz kapni a végén, hiába volt 2 jó válaszod.

dec. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!