Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol és az olasz nyelvet...

Az angol és az olasz nyelvet lehet egyszerre tanulni? Kiegészítik egymást?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy hasonló az igeidőrendszere az olasznak, illetve sok szó is nagyon hasonló. Lehet egyszerre tanulni ezt a két nyelvet, "segítik egymást a tanulásban" vagy annyira azért nem hasonlóak?

nov. 17. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Ezt jól hallottad, nekem elég sokat segített. Sok szót fel fogsz ismerni. Az igeidő kérdés az kicsit más, meg ott Olaszországon belül is különbözik pár múlt idő, hogy mit használnak inkább északon vagy délen.
nov. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Maga a felépítése hasonlít egy kicsit, de én személy szerint nem látok akkora hasonlóságot, mint spanyol és olasz között. Néha az olasz segít abban, hogy kitaláljam mit jelent angolul egy szó, de nem annyira hasonló a két nyelv szerintem.
nov. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az angol és az olasz két különböző nyelvcsaládba tartozik (germán ill. újlatin), így a hasonlóság inkább csak a szókincsre korlátozódik, de az is csak azért, mert az angol rengeteg szót átvett a latinból és a franciából, melyekre nyilván hasonlít az olasz.

Az igeidők hasonlósága minimális. Eleve, az olasz az angollal szemben erősen ragozó nyelv, így az egyszerű igeidők képzése is elég nagy eltérést mutat. Az összetett igeidők képzése ugyan hasonló (de az olaszé azért komplikáltabb), de a használatuk eltérő, így az inkább nehézséget jelent, hogy melyik nyelvben mire használják pl. a befejezett jelent.

nov. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annyira nem hasonlóak, de pont ezért nem is zavarják egymást, úgyhogy nyugodtan lehet őket párhuzamosan tanulni.
nov. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Lehet egyszerre tanulni, azonban nincs sok hasonlóságuk, főleg nem az igeidőkben. A spanyollal azonban rengeteg minden megegyezik, legfőképp az igeidőrendszer. Kerek perec ki lehet jelenteni, hogy az olasz (és spanyol) és az angol igeidőrendszer teljesen más felépítésű.
nov. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A hozzászólók közül lenne olyan, aki segítene megválaszolni 1-2 kérdést az olasz nyelvvel kapcsolatban ?

Köszönöm szépen!

dec. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha leírtad volna a kérdéseket egyből, sokkal nagyobb esély lenne rá...
dec. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!