Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért mein Name ist?

Miért mein Name ist?

Figyelt kérdés
Kezdő tanuló vagyok németből és eléggé megzavar pár dolog. Magamtól tanulok szóval nincs kitől kérdezzek. Az "ist" re azt tanultam hogy létezést fejez ki 1/3-ba. Akkor hogy jön az az én nevemhez? Vagy pl. ha valakit úgy hívnak hogy Kis Pista akkor abból hogy jön ki mondatba hogy Ihr Name ist Kis Pista? Miért ihr?

dec. 7. 00:03
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Angolul tanultál korábban? Ha igen, akkor könnyebben megérted.


A germán nyelvek nagyon sok esetben kiteszik a létigét olyan esetben is, amikor a magyar nem. Szó szerinti fordításban a "Mein Name ist" azt jelenti, hogy az "Én nevem van". A magyar ezt a "van"-t nem teszi ki.


A másik mondatot így lehetne tükörfordítani: "Övé név van", vagyis az ő neve. Az ihr a birtokviszonyt fejezi ki.

dec. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Pontosabban: "Én név van".
dec. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezt értem csak azt nem hogy miért ist mivel ahogy írtam is ez személyes névmásoknál az ő-nél jár kb. Ich bin du bist er/sie/es ist
dec. 7. 06:28
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert a neved ő/az.

Ich bin - én vagyok / (én) Pistike vagyok

mein Name ist - a(z én) nevem (van) Pistike (ez már nem én vagyok, hanem a nevem:)

dec. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az igét ki kell tenni a németben (szinte) mindig. Na de melyiket is? Ennek megállapításához tedd múlt időbe a magyar fordítást:

A nevem Jani --- A nevem Jani volt.

Hopp, meg is van az ige, "volt", ezt visszatesszük jelen időbe, úgyhogy "van".

dec. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

1-2-es; elöször írtad jól , kár, hogy kijavítottad rosszra.

Ez annyit jelenti, hogy az "én nevem (enyém név) "Kati" van, illetve az ö neve (övé név) abor" van.


Az "ist" nem rád vonatkozik, hanem a "Name" = név szóra, az meg egyes szám 3 személy.

dec. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
19%
#6, nem javíthattam rosszra, a Name önmagában nem jelenti azt, hogy nevem...
dec. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ami az "Ihr Name ist Kis Pista"-t illeti, az "ihr Name" egy nőnemű illető neve, így Pistával kicsit furán néz ki ;) Hímnemű illető esetén "sein Name" lenne: sein Name ist Pista, ihr Name ist Panni.
dec. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat így már világos csak az oktató anyag erre nem tért ki. Lehet a későbbiekben igen de ez így zavaros volt.
dec. 7. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!