Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németül szerintetek is lehetet...

Freebyker kérdése:

Németül szerintetek is lehetetlen hibátlanul és folyékonyan beszélni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy az előljárószavak, a szórendek, a vonzatos igék, a viszonyszavak és stb... Hogy lehet ezt folyékonyan, hibátlanul, szóban alkalmazni? Én belefáradtam már, sok időt beleöltem de egyszerűen lehetetlennek érzem. Nem tudok olyan gyorsan gondolkodni ezeken, hogy közben folyékonyan is beszéljek. Van itt valaki akinek ez sikerült és nem 10 év alatt? Illetve szerintetek, hogy oldjam meg, hogy hibátlanul és egyszerűen beszéljek? Kb B1-B2 szinten lehetek most.

dec. 14. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ott a baj, hogy gondolkodsz rajta. Ha kellően begyakorolod és kellően sok német szöveget hallgatsz, hogy be tudjon rögzülni hallás után is, akkor már nem kell rajta gondolkodnod.
dec. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tanult nyelvet sosem fogsz úgy beszélni mint egy anyanyelvi, ennek pedig éppen az idő az oka.


Ha maradunk a német nyelvnél, ugye mindenki a der/die/das-on lovagol az elején elég sokat, mert ahhoz hogy hibátlanul beszélj németül, tényleg tudnod kell minden szónak a megfelelő nemét, hiszen úgy változik tárgy, részes, birtokos eseteben, stb.


A probléma ott van, hogy neked ezt meg KELL tanulnod, tehát bele kell építened az agyadba, hogy egy szó der/die/das, míg egy németnek nem kell megtanulnia. Ő nem ül(t) egy könyv fölött, hogy a Kran az der, a Madchen pedig das. Ő ezt onnan tudja, hogy gyermekkora során 10x, 100x, 1000x hallotta a szüleitől, híradóban, tv-ben, zenében azt hogy der Kran és hogy das Madchen.


Mint ahogy te sem görnyedtél egy könyv fölött, hogy megtanuld az aludni ragozását. Hallottad gyerekként hogy a szüleid azt mondják hogy alszok, vagy azt mondták hogy alszol, vagy hogy a testvéreid alszanak stb. és egy pillanatig nem kell gondolkodnod azon, hogy hogyan mondják T/2-ben azt, hogy aludni.


De a magyarok 95%-a sincs tisztában rengeteg magyar nyelvi szabállyal, fogalma sincs, hogy miért azt mondjuk, hogy "Az éjjel soha nem érhet véget" ahelyett hogy "A éjjel nem soha érhet véget". Csak tudjuk, hogy nyelvidegen, és ezt nem így mondják. Ez minden nyelvnél így van.


Én 10+ éve élek Ausztriában, nyilván rengeteg minden megy élből, mert hallottam ezerszer és tudom hogy azt úgy mondják (még ha megmagyarázni nem is tudnám, hogy miért úgy kell mondani), de azt a mondjuk 10-15 évet felnőtt fejjel nem lehet behozni, amin egy német gyerek keresztül ment míg a kommunikációja és a nyelvismerete fejlődött.

dec. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1-es,

Köszönöm a lényegretörő választ, teljesen igazad van.


2-es,

Élmény volt olvasni ezt a kommentet. Én is kint élek már 3 éve és tudok társalgási szinten beszélni, de minél többet tanulok, annál jobban hallom a hibáimat.


Igazad van, ezt a kiesett időt nem lehet bepótolni.


Akkor igyekszem minél több német szöveget hallgatni és megpróbálom a beszédemet úgy minden esetben leegyszerűsíteni, hogy inkább legyen hibátlan, mint összetett és hibás.


Esetleg még, ha valakinek lennének jó módszerei erre, azt nagyon szívesen fogadnám, szerintem hasznos lehetne ez mindenkinek.

dec. 14. 20:12
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan a német nyelvvel kapcsolatban nem tudok tanácsot adni, de beszélek több nyelvet (nem mint egy anyanyelvi, de nyelvszakos voltam) és azt gondolom, hogy pont azzal tudnál fejlődni, hogy mersz hibázni. Ha tízszer rosszul mondasz valamit és títszer kijavítják akkor tizenegyedikre már jól fogod mondani. Viszont ha leragadsz annál, hogy nagyon egyszerűen beszélsz mert nem akarsz hibázni, azzal nem fogsz fejlődni.
dec. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
A helykoordinátát és a lendületet lehetetlen egyszerre pontosan meghatározni.
dec. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
28%
Én azt mondom,aki magyarul meg tudott tanulni, annak minden más nyelv megtanulása fáklyásmenet.
dec. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
91%

Anyanyelvi szinten nem lehet megtanulni. De az nem baj. Eleg, ha nagyon jol tudsz. En sem beszelek anyanyelvi szinten, de pl. nagyon zavar, ha egy nemet anyanyelvü nem ir nemetül helyesen, sokszor nekem kell a hibait kijavitani. Szoval en mindenkinek az anyanyelvet felismerem, ha nem nemet, de nemetül beszel. Legalabbis az angolt, franciat, spanyolt, magyart, svajcit, hollandot, olaszt, görögöt, szlav nyelveket.

Anyanyelvi szinten egy idegen nyelvet max. 10 eves korig lehet elsajatitani ugy, hogy azt egy anyanyelvi, vagy egy olyan, aki nagyon jol tud nemetül ne vegye eszre. Azon tul nem.

dec. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!