Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felnőttként pusztán hallás...

Felnőttként pusztán hallás után lehetetlen megtanulni jól egy idegen nyelvet?

Figyelt kérdés

Vannak azok a sablonos történetek, hogy:


"kimentem 0 nyelvtudással XY országba, és 1 év után már folyékonyan beszéltem a nyelvet."


De mások itt azt írják, hogy akik így tanulnak meg egy nyelvet, azok nem beszélik helyesen.


Mi az igazság?


2022. aug. 16. 21:46
 1/5 A kérdező kommentje:

Vagyis nem pusztán hallás után, gondolom olvasnak is, hiszen ha Angliában vannak, ott minden angolul van kiírva.


De a lényeg az, hogy ezek az emberek azt mondják burkoltan, hogy nekik nem volt szükségük hagyományos oktatásra, tanulásra.

2022. aug. 16. 21:48
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Nem tanulják meg helyesen a nyelvet.
2022. aug. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a hallàst ne úgy képzeld el, mintha betennéd a fülhallgatót a füledbe és egyszer csak mindent megértesz. Sok múlik a látáson és a mutogatáson is. (Tegyük fel, hogy semmit se tud az illető.) Ha azt mondom asztal, akkor te nem fogod tudni mi az. De ha rámutatok egy asztalra akkor igen. És ha sokszor hallja valaki azt, hogy asztal már tudni fogja. Ahhoz, hogy egy nyelv jól menjen minden készséget gyakorolni kell. Nyilvàn aki abban a környezetben van, az könnyebben megteheti. De a külföldre menő nyelvtanulókból is többféle van. Van aki kimegy, megtanulja a munkàjához szükséges kifejezéseket, pár mondatot hivatalos ügyek elintézéséhez és jó az úgy. És azt mondja folyékonyan beszél. Míg van aki emellett gyakorolja otthon a nyelvet (nyelvtant, szókincset), filmet néz, kihasználja, hogy az adott környezetben van. Na ez a második rengeteget fejlődhet így.


Aztán ugye akkor meg sokkal gyorsabb ez a folyamat ha valaki nem teljesen kezdő, vagy már tanult hasonló nyelvet. Pl. én sorozatokból jutottam el egy bizonyos szintre spanyolból, de előtte már tanultam 2 újlatin nyelvet, tehàt sok nyelvtani szerkezet nagyon hasonló volt.


A gyerekek sem CSAK hallás után tanulnak. Nekik is mutogatnak közben.

2022. aug. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ertsd ugy, hogy nem ert meg mindent, hanem kovetkeztet.
2022. aug. 17. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Miért lenne lehetetlen, szerintem csak így lehet. Szerintem csak úgy lehet, hogy anyanyelvi beszélők között élet, velük töltöm az időt és próbálok beszélni... szerintem csak így tudod megtanulni helyesen a nyelvet, könyvekből pedig lehetetlen. A mai nyelvtanulási stratégiák többsége egy baromság, könyvekből, appoktól nem igazán lehet megtanulni a nyelvet... emberektől igen, mert emberekre emlékszünk egy könyvre nehezebben.


Ajánlom mindenki figyelmébe Murányi Péter Természetes nyelvtanulás című könyvét, igazán fantasztikus.

2022. aug. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!