Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van a német múlt idő?

Hogy van a német múlt idő?

Figyelt kérdés
Tegnap futottam és sétáltam-Ich bin gestern gelaufen und bin spaziert. Így jó? Meg a plusquamperfekt hogyan van? Lehet használni simán a perfekt és a Präteritum helyett? Meg azzal fejezzük ki a múltban történt két eseményt is?
dec. 23. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg előidejűséget jelez, és präteritummal együtt használják. Tehát ha valamit írsz egyszerű múltban, és valami annaál korábbi eseményre utalsz vissza:

[link]

dec. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt ki lehet fejezni így is, nem? Ich bin gestern gelaufen und bin spaziert. Ezt viszont plusquamperfekttel mondanám: Ich hatte meine Geldbörse verloren, aber gestern fand ich sie.
dec. 23. 19:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Valahogy így tudom én is. Bár beszédben is sokszor használják, és ott nem igazán vágom, hogy. Ott egyszerűen Perfekttel mondtam egyszer, hogy tegnap "volt egy probléma az egyik géppel", és azt úgy értelmezték, hogy nem befejezett, és akkor még mindig gond van.
dec. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Plusquamperfektet Ket múlt ideju mondat kozott hasznalsz. Kell egy fo es mellekmondat, es amelyik elobb tortent a multban, tehat a regebbi, AZ a Plusquamperfekt

Als ich dich erblickt hatte, bekam ich einen Schock / habe ich einen Schock bekommen.


Eloszor meglattalak, es utana kaptam sokkot, tehat amikor meglattalak AZ Volt regebben, AZ megy plusquamperfektbe


Ilyen még: sobald, nachdem, als



Használhatod neha onalloan is, de akkor azt fejezed ki, hogy valami mar nagyon regen tortent. Ich war vor 8 Jahren geschwommen - 8 evvel ezelott usztam. VAGY: ich hatte eine Tasse Tee getrunken. =Ittam egy csesze teat. (Itt kifejezed, hogy EZ mar valoban nagyon reg ittad)


Ich hatte dich eingeladen, aber du bist nicht gekommen - meghivtalak, de nem jottel. Itt is a meghivtalak tortent elobb, tehat o a regebbi.



Legtöbbet a Perfektet használják, Ami a Ket múlt idot illeti (präteritum, perfekt), nehany ige Van, Amit egyszeru multban hasznalnak

sein -war

MODBELI segedigek - musste, konnte, sollte, möchte, wollte, durfte


werden -wurde

haben - hatte (ich hatte ein Haus - Volt egy hazam) de EZ is jo ( ich habe ein Haus gehabt - Volt egy hazam.



Perfekt fejezhet ki múlt idot is, Minek a vege elorelathato.

Pl: Heute habe ich meine Wäsche gewaschen - kimosom Ma a ruhaim. Ki fogom mosni a ruhaim


Nächste Woche bin ich nach Asien gefahren - kovi Heten Azsiaba utazok / fogok utazni


Ilyen esetekben berakhatod a vermutlich szot is. (Jetzt habe ich meine Hausaufgabe vermutlich erledigt - Most Meg fogom csinalni feltehetoen a hazimat)

jan. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4. Valaszolo vagyok.

FEJEZHET KI JOVO IDOT IS!

Elirtam AZ utolsó resznel, ahol a jovo idorol Van szó:)

jan. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!