Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelviskolában, avagy online...

Nyelviskolában, avagy online platformon érdemes nyelveket(angol, német, lengyel, holland)?

Figyelt kérdés

dec. 22. 09:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
31%

2023-ban csak az igazán gyenge értelmi képességűek járnak nyelviskolába, körülbelül olyan a színvonal mint egy felzárkóztatóban vagy kisegítőben.


Az átlagos képességű emberek simán megtanulnak felsőfokon pusztán az internet segítségével.

dec. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Habitus kérdése. Én élveztem a nyelviskolát, mert legalább egy szimpatikus, vonzó, ellenkező nemű fiatal is volt rendszerint a csapatban. Az is jó volt, hogy amíg nem engem gyűrt a tanár, addig relaxáltam is, meg tanultam is abból, amit a többiekkel művelt.
dec. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%

"körülbelül olyan a színvonal mint egy felzárkóztatóban vagy kisegítőben"

Ja, mondjuk egy C2 tanfolyamon.:D

Thick as a plank...

dec. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Én online tanultam 8 hónapig hollandul, nekem bevált. Ennyi idő alatt abszolút nulláról egy erős B1 szintre jutottam el, minden alap megvan. Azóta egyedül tanulok, fejlesztem magam.
dec. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%

Én jártam nyelviskolába, lehet, hogy rosszba, de szerintem semmi pluszt nem adott, max gyakoroltuk azt, amit magunkkal hoztunk.


Nyelvtanárhoz is jártam magánúton, az hasznos volt egy ideig, de aztán elkezdett lekoptatni, mert más elfoglaltságai lettek, és ott már nem ért semmit, hogy 40 percet késett a 60 percből, majd ugyanúgy elkérte az árát, mert a megkezdett órák számítanak, de a 20 percben max ismételtünk random dolgokat.


Online is tanultam, az is jó volt, amíg lekötött.

dec. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

4-es!

Melyik online felület segítségével tanultál hollandul?

dec. 22. 10:14
 7/20 anonim ***** válasza:

4-es voltam!

Holland nyelviskolánál tanultam ( [link] Zoom-on keresztül egy 12 fős csoportban, tanárral. Heti 2 alkalommal volt óránk, a tanár biztosra ment hogy mindenki érti a dolgokat és biztos magában, mielőtt tovább haladtunk.

dec. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"a tanár biztosra ment hogy mindenki érti a dolgokat és biztos magában, mielőtt tovább haladtunk"

Hát ez az... Mindegy, hogy online vagy offline, ha másokkal együtt tanul az ember, ez mindig benne van: minél inkább ő a legjobb, annál inkább visszafogják a haladását a többiek. Én mondjuk mégis szerettem a nyelviskolai tanulást, mert szerintem élvezetesebb együtt lenni és úgy tanulni, egy csomót tanulni mások hibáiból is, mint otthon, egyedül. Vannak, akik nem is tudják rávenni magukat otthon, egyedül arra, hogy tényleg rendszeresen elővegyék a tananyagot, ha nincs legalább egy online tanfolyam, ami márpedig elkezdődik akkor, amikor - ha teljesen rájuk van bízva, végül nem lesz belőle semmi...

dec. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
Na, igen, egy csoportban sem elsőnek, sem utolsónak nem jó lenni. Másodiknak a legjobb, akkor van, aki húzzon.
dec. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%

"Másodiknak a legjobb, akkor van, aki húzzon."

Harmadiknak még jobb lenni, mert akkor ketten is vannak, akik húznak. Negyediknek lenni meg még jobb. Stb.

dec. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!