Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Volt, aki felnőtt korában...

Volt, aki felnőtt korában nulláról B2 esetleg C1 szintre eljutott a nulláról?

Figyelt kérdés
Konkrétan németre gondolok, család és még munka mellett. Persze nem 1-2 hónapot szánok rá. Lehetőségeim: első fél év önállóan, kevés szabadidő, második fél év sok idő, akár befektetés és 1 év után osztrák nyelvi környezet. Átlagos képességekkel rendelkezek. Olyan elérhetetlen tűnik, hogy a semmiből megtanuljak németül! (Soha nem tanultam.)
dec. 29. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Én eljutottam kb C1-re felnőttként. Ebből 3 év alatt B2 magántanárral. De nem nagyon voltam motivált, nem gyakoroltam soha, ezért megrekedtem valahol B2 és C1 között. Folyékonyan beszélek, de hibásan.
dec. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Justinianus ***** válasza:
100%

Nem jártam soha nyelviskolába. Felnőttként nagyjából egy év, kb. 500 óra önálló tanulás után középfokú, aztán újabb egy év és kb. 500 óra tanulás után felsőfokú írásbeli vizsgát tettem.

Aztán munkából kifolyólag osztrák nyelvterületre kerültem, és pár év után elmentem szóbeli B2 vizsgára, de csak azért, mert az egyetemhez (akkor még) szükséges volt.

dec. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor van remény! :)

2.esetleg C1 szintre is elértél , hogy osztrák nyelvterületen voltál?

dec. 29. 14:12
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
ha nem vagy gyakorlott nyelvtanuló, akkor inkább cseréld meg a kettőt, az alapokat tanuld felügyelet mellett, kevesebb kárt okozol magadnak. semmi értelme hibásan bemagolni egy csomó dolgot, amire utána költheted a pénzed, hogy egy magántanár megpróbálja kiverni a fejedből.
dec. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm hármas! Erre még nem is gondoltam. Fontolóra veszem. Viszont akkor egy kicsit ki kell toljam a tanulás kezdést. (Egy darabig csak késő esténként akad némi szabadidő.)
dec. 30. 16:06
 6/6 anonim válasza:
Teljesen önállóan jutottam el szinte nulláról B2-ig oroszból, teljesen nulláról B2-ig angolból. Jelenleg teljesen nulláról indulva az olaszt tanulom önállóan, tanár nélkül. B1 Origo nyelvvizsgát már sikeresen letettem, úton az olasz B2 felé.
jan. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!