Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki tanult valamikor vagy...

Aki tanult valamikor vagy beszél dánul vagy hollandul az válaszolna pár kérdésre?

Figyelt kérdés

Összességében milyennek látjátok a nyelvet, mi volt a legnehezebb bennük számotokra, illetve hogy miért választottátok pont ezen nyelvek valamelyikét?

Csak kíváncsiságból kérdem, én nem tanulom őket de elég nehéznek mondják őket és úgy tűnik nagyon minimális az anyag is hozzájuk, ezért érdekel.



dec. 30. 02:46
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

A hollandhoz nem nagyon minimális a tananyag, nagy hagyománya van Magyarországon a holland tanulásnak.


A holland olyan, mint egy korrumpálódott német LoL. Ha tudsz németül, próbáld meg a szavakat úgy kiejteni, mintha egy ork lennél, és máris tettél egy lépést a nyelv felé. :D


Őszintén szólva sok értelme nincs hollandusul tanulni. Angolul és németül van értelme tanulni, utána meg franciául. Az összes többi nyelv (holland, spanyol, olasz, héber stb.) ez után jön fontossági sorrendben.

dec. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
En angol es nemet utan tanultam hollandul, de csak a megertesben es a nyelvtanban segit. Beszelni ugyanugx nem igazan tudtam, mert sok ige teljesen mas, de hasonlo a nyelv semaja (pl. igeidok, mult ido kepzese, partizip. De van olyan nyelvtan, ami tok mas, illetve funkcionalis szavak a nyelvben (“er”) amiket meg kell tanulni. De nem javaslom, mert meg a hollandok sem beszelnek mar lassan hollandul, nincs online media sem eleg (en anno Youtubereket kerestem). Munka vele meg kb. csak call centeres hollandul/SSc.
dec. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia, én kb. B1-es szintre jutottam hollandból, mert 3 évet Maastrichtban tanultam. Ha tudsz németül, az segít a nyelvtanban, és a szókicsre nagyon sok francia hatás is van.

Én élveztem,rengeteg örömet okozott, de mostmár semmi hasznát nem veszem (bár szeretném folytatni, hogy használható legyen), ráadásul az anyanyelvi beszélő attitűdje sem segített, mert egyáltalán nem türelmesek a nyelvtanulókkal, főleg a fiatalabbak. Az idősebbek azért jobban értékelték a próbálkozásaimat, de az attitűdjük elvette a kedvemet, ami kár.

ápr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!