Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú angolból az IELTS...

Felsőfokú angolból az IELTS és a TOEFL nyelvvizsga között mi a különbség? Melyik számít könnyebbnek?

Figyelt kérdés
dec. 31. 16:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Igaz, h. csak 2 évig érvényesek??
dec. 31. 16:12
 2/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt találtam.


Viszont azt tudom, hogy az IELTS-en nincsen felsőfok külön, hanem egy kilenc pontos skálán kapod meg az eredményt. Ahogy nézem TOEFL-en is pontrendszer van, ennek nézz viszont utána.

dec. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát, az IELTS honlap éppen internal server errort jelez, de pár éve ez volt a helyzet:

Az IELTS

bizonyítvány nem évül el, két szövegük van erre, az egyik a honlapon:

While it is up to each organisation to set a validity period that works for their purposes, the IELTS partners recommend a 2-year validity period for IELTS test results based upon the well-documented phenomenon of second language loss or 'attrition’.

A másik a kurrens tájékoztatóban:

Results validity period

Organisations will not usually accept a Test Report Form that is more than two years old unless you provide evidence that you have actively maintained or tried to improve your English since taking the test. The IELTS Test Partners cannot confirm the validity of test results that are more than two years old.


A TOEFL sem évül el, hanem 2 év után nem adnak ki bizonyítványpótlást (ez 5 perccel ezelőtti szöveg a honlapról): Because English-language skills may improve or decline over time, ETS Global and Representatives will re-issue and confirm score results for 2 years after taking the test.

jan. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Na, itt a 2 perccel ezelőtti IELTS információ:

Validity period of IELTS test results

"The IELTS partners recommend that an IELTS result demonstrates a test taker’s English language ability for a maximum period of two years, based upon the well-documented phenomenon of second language loss or “attrition”. We recommend that an IELTS Test Report Form (TRF) which is more than two years old should only be accepted if it is accompanied by proof that the test taker has actively maintained, or tried to improve, their English.


Verifying IELTS test results beyond two years

You can verify a TRF older than two years. The IELTS Results Service will display TRFs for the maximum amount of time possible according to relevant Data Protection legislation. It is our policy that we cannot further investigate TRFs that are more than three years old."

jan. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én tettem toefl-t, az ielts-et nem tudom.


A toefl "elévül" mivel általában egyetemi jelentkezésekhez szokták kérni. Ha ilyenben gondolkodol hajrá, ha nem, akkor inkább egy másiknak nézz utána. Mivel angolul tanulom a diplomámat, így már nem lesz rá szükségem, de amíg nem volt meg a három év nyelvhasználat (azután nem szoktak kérni nyelvvizsgát), addig úgy használtam lejárat után is hogy: TOEFL: X pont (2020) (nem emlékszem mennyit írtam).

jan. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mit jelent az idézőjelbe tett "elévül"?
jan. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6os, azt hogy hivatalosan addig érvényes, de láttam már olyan helyet nem egyet, ahol tökmindegy mikor írtad csak legyen. Nem a nívósak szokták ezt elengedni, de ilyen is van.
jan. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Honnan szeded, hogy hivatalosan addig érvényes?
jan. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8as


1. Nekem is van, nyilván tudom meddig érvényes

2. A hivatalos oldalról.


[link]


Kb félperc volt megtalálni.

jan. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

9-es:

"Kb félperc volt megtalálni."

Elolvasni meg, hogy mi van a honlapon, az neked vajpn mennyi lett volna? :D Miután a #4-ban leírtam, mi van a honlapon, és az igazából nem az érvényességről szól.


"Nekem is van, nyilván tudom meddig érvényes"

Akkor tehát hadd tudjuk már meg, mi áll a vizsgabizonyítványon az érvényességről?

jan. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!