Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tanácsoltok? Jelenleg...

Mit tanácsoltok? Jelenleg turizmus vendéglátás szakon vagyok, megírtam a szakdolgozatomat is, de a hiányzó nyelvi követelmények miatt nem adhatom elő Német szakmai nyelvet nem igazán érzem magaménak ezért a következő opciók állnak fent:

Figyelt kérdés

1. Nyelvet tanulni: olaszra vagy spanyolra gondoltam csak nemtudom mennyi idő alatt sikerülne a középszint, sőt a szakmai nyelvvizsga kéne belőle

Hosszú távon egy nyelv mindig jól jön csak mégis tartok tőle, pedig van nyelvérzékem


2. Átmennék másik szakra kereskedelem marketingre, ott csak a hiányzó tárgyak kellenének, se több nyelv se semmi


Alapból is érdekel a marketing szóval valami hasonló képzést szívesen megcsinálnék ígyis úgyis, de félek hogy esetleg megfutamodás vagy gyávaság lenne ez, vagy nem?


Ti mit gondoltok?



jan. 2. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"a hiányzó nyelvi követelmények miatt nem adhatom elő"

. Mit nem adhatsz elő? A szakdolgozatot?

De ha már megírtad, akkor a konzulens jóváhagyta, nem?


Pusztán nyelvismeret miatt miért kezdenél bele valami teljesen másban, mikor célegyenesben vagy?

jan. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha semmi hasonló nyelvismereted nincs az olaszhoz vagy spanyolhoz, akkor nem ajánlom, hogy csak emiatt kezd el most. El lehet érni fél év alatt a középfokot (nekem sikerült, de napi több óra tanulással és úgy, hogy franciát tanultam előtte) szóval ennél biztos több idő kell.

Ha szeretnéd őket tanulni hajrá, de ne kimondottan a diploma miatt.


Bírd még ki ezt a kis időt a némettel, ne most hátrálj meg. Utána ha megvan a diploma tanulhatsz más nyelvet.

jan. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Időközbe megérdeklődtem és nem vihetném át a szakdogát a másik szakra. Butaság lenne eldobni.


Német az nulla tudás szintén és kéne magántanár hogy teljesíteni tudjam a tárgyat.


Szóval vagy kibírom ezt de legalább nincs nyelvvizsga vagy a spanyol/olasz

jan. 3. 18:44
 4/9 A kérdező kommentje:
Alapból van nyelvérzékem is. De csak angolt tanultam, olaszt gimibe de elhanyagoltak és ugy tudom hogy a spanyol könnyebb.
jan. 3. 18:45
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem könnyebb a spanyol az olasznál, van, amiben az egyik, van amiben a másik nehezebb. (Kettes vagyok.)


Ha tényleg ennyire 0 a német, akkor megpóbálkozhatsz az egyikkel ezek közül, de ne azért válaszd a spanyolt mert az a könnyebb.


[link] -Ebben van egy táblázat is, amelyben összehasonlítja.

jan. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Annyi különbsèg van hogy a német tárgy egy 0 kredites és nyelvvizsga nemkell csak túlélni 1 évet


Másikból ugye szakmai nyelvvizsga kéne ami ugye egy középszint, azon belül is idegenforgalmira gondoltam.



Hogy tanultál meg ilyen gyorsan? Nagyon durvaa

jan. 3. 19:50
 7/9 A kérdező kommentje:

Nemtudom a gyorsaság a lényeg-e..

nemtudom elsőre sikerülne -e a nyelvvizsga

jan. 3. 19:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Spanyolból értem el ilyen hamar a középfokot. Előtte tanultam franciául és olaszul, tehát volt hasonló nyelvből tapasztalatom. Rengeteget néztem sorozatot, mellette beszéltem külföldiekkel, heti 4-5 órát voltam tanárnál. (Plusz mellette otthon is tanultam minden nap.) Azért írtam a gyorsaságot mert nem tudom a diplomához mikorra kell.
jan. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

sokkal könnyebb ugy nemetet tanulni ha a hätterben nemet nyelvü dokumentumfilm fut( pl n-tv, vagy n24, vagy ha online nemet rädiot halgatsz)

A szakmai nyelv az ifobol megint csak nem tul kemeny szerintem de en bajorban elek 17 eve es vendeglätozok is... :D)

jan. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!