Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyek azok a mesék/sorozatok...

Melyek azok a mesék/sorozatok amikkel jól lehet bővíteni a nyelvtudást?

Figyelt kérdés
Angol tudásomat szeretném fejleszteni,csak nem vagyok biztos,hogy mi lenne hozzá a megfelelő. Family Guy vagy Amerikai Fater szóba jöhet? Vagy milyen sorozatok vannak amik jók lehetne erre a célra?

jan. 3. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
13%

A gyenge képességűek fejlesztik mesékkel vagy sorozatokkal a nyelvtudásukat, akik 2 értelemes mondatot nem tudnak összerakni maguktól.


Ahhoz hogy megfelelően ki tudd fejezni magadat angolul és érvenyesíteni tudd az akaratodat angol nyelven például nemzetközi kutatócsoportokban vagy multinacionális vállalatok NatCo csoportokon átívelő projekteken elsősorban domain-specifikus angol szaknyelvi tudásra van szükség, másodsorban választékos és összetett mondatokban, formális nyelvezettek szükséges beszélni, mint a hivatalos dokumentumokban. Elsősorban tudományos folyóiratok, publikációk, disszertációk, idegen nyelvű jogszabályok tanulmányozását javaslom, valamint domain-specifikus konferencia részvételt és tudományos témájú felszólalásokat.

jan. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a Jóbarátok ilyen sorozat, vagy az Így jártam anyátokkal.

Nekem még a Lucifer is egész hasznos volt.

jan. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen!
jan. 3. 20:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem rengeteget segítettek régen a filmek. Aztán a podcastok, hangoskönyvek, hírműsorok. Nekem a hallás utáni szövegértésemmel volt a gond, addigra írni és olvasni jól tudtam angolul.

A legjobb az, ha keresel olyan témakört, ami egyébként is érdekel, és elkezdesz olyan témában nézni/hallgatni/olvasni dolgokat (attól függően, mit szeretnél fejleszteni).


#2: A Lucifer milyen? Érdemes elkezdeni? Épp ma láttam belőle egy jelenetet, az alapján elkezdett érdekelni, de a videó alatti kommentek meglehetősen vegyesek voltak.

jan. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4: Vagy nagyon tetszik valakinek, vagy nagyon nem. Nekem bejött, ennyit tudok mondani.
jan. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azok, amelyek érdekelnek.
jan. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!