Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ich hoffe, mich das Leben von...

Ich hoffe, mich das Leben von solchen Situationen zu verschonen. Ez így helyes?

Figyelt kérdés

jan. 12. 20:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
17%
Teljesen jó, de engem a vessző zavart meg, szerintem az nem kell oda.
jan. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
23%
Ich hoffe, das Leben verschont mir vor solchen Situationen.
jan. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
19%
Az első válasz nem tudom miért 0 % amikor teljesen jó. A másodiknál hoffe után vagy dass kéne vagy fordított ige alany plusz verschonen nem jár vor-al csak mit-el, szóval ez a megfogalmazás maximum magyaros.
jan. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Akkor most vagyok bajban hogy helyes e vagy sem. :)
jan. 13. 06:47
 5/18 anonim ***** válasza:
28%
Húsz éve élek Németországban, csak németek között, ök úgy mondják, ahogy a 2-es válaszban írtam. Sajnos a németek nem tanulnak MO-on rossz német nyelvtant, megelégszenek a sajátjukkal úgy, ahogy itt a normális.
jan. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
36%
Az biztos, hogy Kérdező mondata helytelen (így az 1-es válasz is), hiszen zu+Infinitiv használata csak akkor lehetséges, ha a két tagmondat alanya megegyezik, így az alany ismétlését el lehet kerülni. Ebben a mondatban viszont két eltérő alany van, ich ill. das Leben, így nem rövidíthető zu+Infinitiv-vel.
jan. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Tehát akkor ha kihagyom a zu + Infinitivet akkor már helyes?


Ich hoffe mich das Leben von solchen Situationen verschont.

jan. 13. 10:18
 8/18 anonim ***** válasza:
16%
kettes írta, mit írj, cicabogár... ha felteszel egy kérdést, olvasd már el a válaszokat.
jan. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
8: Azt leszámítva, hogy a vor vonzat használata emelkedettebb, formális, vallásos kontextusban jellemző, régies hatást kelt. Ettől még lehet, hogy a te környezetedben így, vagy így is használják, de alapvetően nem vor-ral használják a hétköznapokban.
jan. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Azt leszámítva, hogy a vor vonzat használata emelkedettebb, formális, vallásos kontextusban jellemző, régies hatást kelt."


Kár, hoyg ezt a németek nem tudják, és ezt használják a mindennapokban.

jan. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!