Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ich hoffe, mich das Leben von...

Ich hoffe, mich das Leben von solchen Situationen zu verschonen. Ez így helyes?

Figyelt kérdés

jan. 12. 20:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
10: De biztos, hogy nem mir-rel, hanem mich-hel!
jan. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
33%
Miért lenne rossz a zu amikor a mondat az alanyra saját magára vonatkozik? Amúgy én sose halottam vor-al ezt a szót, de biztos van ahol így használják. Holnap megkérdezek egy német kollégát komolyan :). Amúgy épp most voltam kint pár napot és amilyen egyszerűen beszélnek szerintem nekik még az a vor-os megoldás is magas :).
jan. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Mit akarsz mondani pontosan magyarul? "Ich hoffe, mich das Leben von solchen Situationen zu verschonen." Kb. meg lehet erteni, hogy mit akarsz, de nemetül igy nem helyes.


Ich hoffe, dass das Leben mich von solchen Situationen verschont. Remelem, hogy az elet ilyen szituacioktol engem megov. Ezt akarod kifejezni?

jan. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
PS. A 2. valasz biztos helytelen: "Ich hoffe, das Leben verschont mir vor solchen Situationen." Helyes lenne a mir helyett a mich.
jan. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Igen, ez lett volna a mondhatom.


Remélem, hogy az az élet az ilyen szituációktól megóv engem.

jan. 20. 20:09
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Ok, akkor jol sejtettem. Tehat igy helyes:

Ich hoffe, dass das Leben mich von solchen Situationen verschont.

vagy:

Ich hoffe, das Leben verschont mich von solchen Situationen.

jan. 21. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16-os,teljes igazad van, engem megzavart az alapmondat, hogy mi is akar pontosan lenni. Mivel a második mondatrész alanya más, a zu nem működik.
jan. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
jan. 21. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!