Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol tudnék oroszul beszélő...

Hol tudnék oroszul beszélő valakit találni?

Figyelt kérdés
Egy rövid orosz hanganyagot kellene legépelni, hogy fordítóprogrammal lefordíthassam...
jan. 12. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
A szüleid-nagyszüleid korosztályában még mindenki tanult oroszul. Egyáltalán senki nem emlékszik belőle még annyira sem, hogy legalább egy hallott szöveget le tudjon írni?
jan. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hallott szöveget nem mindig könnyű leírni, sok függ a hanganyag minőségétől, a tartalomtól. Én pl. tudok kicsit oroszul, de ha megdobnak valami orvosi vagy mérnöki szakszöveggel, lehet, kimegyek a világból. :)))

Milyen jellegű szöveg, kedves kérdező? Mit takar a rövid? Hallani kellene, hogy azt merjem mondani, vállalom.

jan. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

1, ebben az a szomorú, hogy szüleink-nagyszüleink ugyanazt a hisztit tolták, mint ma a némettel szemben... "nem tanulom meg a hozzánk legközelebb eső világnyelvet, tanuljanak ők magyarul", mert ha megtanulnak oroszul esetleg több lehetőségük lett volna az életben, és akkor nem lehet annyit sírbakolni.

amúgy ja, pontosítsd kicsit mi az és htha valaki jelentkezik itt segíteni.

jan. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pont az orosz nyelv utolsó generációja vagyok. Nekem még 10 évig volt kötelező az orosz nyelv és nem rajtam múlt, hogy nem tanultam meg. Gyerekként magamtól tanultam németül és olaszul. Ma már felsőfokon beszélek angolul, franciául. Középszinten németül, de év végéig erős középfok meglesz. Az idén megyek kínaiból HSK 3 vizsgára.


És sokan nem hisztiztünk, de a nyelvkönyveink és a módszerek semmire valók voltak.


Sok fiatalt ismerek, akit nem érdekel a nyelv egyáltalán. De tény, hogy akkoriban Magyaroszág sokkal zártabb volt és nem volt se szükségük, se lehetőségük az idegen nyelv gyakorlására.

jan. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Talán csak nekem tűnik ellentmondásnak, de úgy vélem, ha gyerekként magadtól tanultál németül és olaszul, azóta felsőfokon beszélsz angolul, franciául, középszinten németül... akkor bizony kizárólag rajtad múlt, hogy megtanultál-e oroszul vagy sem.


"a nyelvkönyveink és a módszerek semmire valók voltak"

Nem kétlem és nem vitatkozom, de nekem így is sikerült elsajátítanom s nyelvet, ahogy sok-sok társamnak és tanítványomnak is. A tagozatosok nyolcadikra lazán beszéltek oroszul, nem okozott gondot nekik szót érteni az orosz katonákkal (akik akkoriban még itt állomásoztak) meg a gyerekekkel (a tisztek ugye családostól:)

jan. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!