Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnám megérteni a...

Hogyan tudnám megérteni a "be" használatát az angolban?

Figyelt kérdés

Sok mondatot látok, amiben benne van a "be", de nem tudom, hogy kell lefordítani, és már nagyon idegesít.


Azt tudom, hogy a "to be" azt jelenti, hohy lenni:


I want to be a writer - én író akarok lenni.


De mit kezdjek azzal, ha egy mondatban csak a "be" van ott?

Szótári információja szerint van, létezik stb. ami nem visz előrébb, mert erre más angol szavak, kifejezések is vannak.


That will be fine - ide minek a "be"?

Simán érthető a mondat nélküle is...


Nem értem. 😡


jan. 14. 08:23
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert a will, a would és a gonna önmagában nem jelent semmit, pontosabban nem hordoz tartalmat, hanem csal kifejezi, hogy jövő időben akarsz valamit mondani.

Ha teszel utána egy igét (pl. cook, sleep) vagy egy létigét (be), akkor lesz tartalma a mondandódnak, akkor tudják meg, hogy mit FOGSZ csinálni a jövőben: főzni fogsz, aludni fogsz, "lenni fogsz"=leszel.


Az első mondatodban:

That will fine. Ez kb annyi, hogy az jó(l) fog... de mit fog? Működni, lenni, végződni? Operate? Be? End? Ha ott a be: That will be fine. = Jó fog lenni, azaz jó lesz. Ha a be helyett operate lenne, akkor meg That will operate fine, jól fog működni. Ha végződni fog, akkor that will end fine.


I'm gonna ... in business meetings. De mit fogsz csinálni? Üzleti találkozókon fogsz aludni, ülni vagy csak ott fogsz lenni? Nem mindegy, hogy gonna sleep, gonna sit, gonna be.

That would ... great. Nem mindegy, hogy that would be great vagy that would sound great.

Remélem, hogy érződik, hogy a be ugyanolyan szerepet tölt be a te példamomdataidban, mint bármely más ige, szóval meghatározza a tartalmat. Míg a will csak segédkezik kifejezni a jövő időt.

jan. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!