Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnám megérteni a...

Hogyan tudnám megérteni a "be" használatát az angolban?

Figyelt kérdés

Sok mondatot látok, amiben benne van a "be", de nem tudom, hogy kell lefordítani, és már nagyon idegesít.


Azt tudom, hogy a "to be" azt jelenti, hohy lenni:


I want to be a writer - én író akarok lenni.


De mit kezdjek azzal, ha egy mondatban csak a "be" van ott?

Szótári információja szerint van, létezik stb. ami nem visz előrébb, mert erre más angol szavak, kifejezések is vannak.


That will be fine - ide minek a "be"?

Simán érthető a mondat nélküle is...


Nem értem. 😡


jan. 14. 08:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Will be = lesz.


Múltban és jelenben van külön létige, jövőben pedig a will nem az. Más kérdés, hogy számodra érthető, ahogyan a „Jó vanni fog”-ot is megérted, ha külföldi mondja neked, de attól még helyes nem lesz.

jan. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az nem baj, hogy nem helyes. Még az anyanyelvűek közt is vannak, akik rosszul beszélnek angolul.

Egyáltalán nem célom helyesen beszélni egy nyelvet. Az a cél, hogy, bármilyen szitut megértsek, és ők is engem.


De még mindig nem jutottam közelebb ahhoz, hohy a be szót hogy kell használni.

jan. 14. 09:02
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

"Simán érthető a mondat nélküle is..."

"Az a cél, hogy, bármilyen szitut megértsek"

Úgy látom, ez a cél már teljesült is.

jan. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Még nem.

Még mindig látom egy rakás mondatban a be-t és nem tudom értelmezni.

jan. 14. 09:17
 5/11 anonim ***** válasza:

Pedig leírtam érthetően...


Will be = lesz


This will be fine = Ez jó lesz.


Ha jelen időben mondanánk, akkor az lenne, hogy This is fine, a múltban pedig This was fine. Ezekben azért nincs be, mert az is és a was a be, mint ige jelen és múlt idejű alakjai (illetve ezekben a létige egyben segédige is). Viszont ugyanez az alak jövő időben nincs meg, ezért írják abban az esetben azt, hogy will be.


Az összes többi mondatnál is ugyanez lesz a helyzet, de ha leírod, azokban is elmagyarázzuk.

jan. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Például itt van ez:


That would be great.


Nagy hiba lenne innen kivenni a "be" szót?

jan. 14. 11:12
 7/11 anonim ***** válasza:
Itt is ugyanaz a helyzet, mint a will esetén.
jan. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A will és would segédigék, kell utána a főige. Ebben az esetben a be. (Bármilyen más ige lehet utána. Menni, főzni, tanulni stb.) Önmagában áll attól a másik nem fogja tudni te mit akarsz.


Nem szaban mindig minden egyes szôt darabonként lefordítani és sokszor el kell hagyni a magyaros gondolkodást.

jan. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Okés, akkor még egy példát nézzünk meg:


I gonna be in buisness meetings all during the week

jan. 14. 11:52
 10/11 ludwigvan ***** válasza:

Egész héten üzleti megbeszéléseken leszek.

gonna = going to, a going to pedig ugyanazt jelenti, mint a will.

A will önmagában nem jelenti azt, hogy lesz vagy leszek, ahhoz kell a be is.

Ha azt mondod, hogy egy üzleti megbeszélésen vagyok, akkor "I am in a business meeting". Ha voltál ott, akkor "I was in a business meeting." Viszont a jövőidőt csak segédigével (a will-lel vagy a going to-val) lehet kifejezni, szóval "I will be in a meeting".

Merhogy a létige így ragozódik:

jelen - múlt - jövő

I am - was - will be

You are - were - will be

She is - was - will be

We/You/They are - were - will be

jan. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!