Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol-német egyszerre, hogyan?

Angol-német egyszerre, hogyan?

Figyelt kérdés

Angolt B2-ről tanulom, cél: C1-es nyelvvizsga.

Második nyelvnek a németet választanám (vagy az olaszt).

Elkezdtem németül tanulni viszont sokszor “németesen” írom le az angol szavakat, ha nem figyelek “sch” stb.


Hogyan érdemes tanulni ezt a két nyelvet egyszerre, hogy ne keverjem? Vagy csak az elején ilyen?

Érdemes egyszerre tanulni vagy inkább az angol C1 után lenne jobb?

Esetleg egy másik nyelvcsaládba való nyelvet egyszerűbb és könnyebb lenne tanulni az angol mellett (olasz)?



jan. 16. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Nyugodtan tanuld egyszerre a kettőt. Lehet eleinte bezavar, de ez el fog múlni. Rengetegen tanulnak egyszerre több nyelvet.


Én olaszul tudok, de nincs nagy különbség abban, hogy a németet vagy az olaszt kezded el. Más lenne a helyzet ha olaszul akarnál tanulni spanyol után.

jan. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nekem dézsávűm van... Én erre a kérdésre már válaszoltam...
jan. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy darabig jobban kell figyelned, ez majd el fog múlni.
jan. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!