Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudok így 3 nyelvet tanulni...

Tudok így 3 nyelvet tanulni egyszerre?

Figyelt kérdés

Angol erős B2 szinten vagyok, az elsődleges célom C1-re vinni.

Korábban tanultam németet is, abból most A2 szint környékén vagyok, és B2 lenne a cél.

Nagyon tetszik a szerb nyelv (legjobban a felsoroltak közül, bár tudom, hogy annyira nem lesz hasznos) egy pár hónapja kezdtem el tanulni.


Lehetséges egyszerre ezt a 3 nyelvet tanulni? Ha igen milyen felosztás lenne az optimális?



2023. okt. 16. 20:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem lehetséges. A szerb új nyelv, azzal kell a legtöbbet foglalkozni, a németet szintén erösebben kell tanulni - ezeket vagy pár napos vagy hetes váltásban venném intenzívebb meg lazább fokozaton: az egyiket intenzíven tanulom, a másikat ismételgetem.

Az angolnál igazán újat nem kell már tanulni, inkább a finomságokra kell koncentrálni, ez akár lazításként is megy.

2023. okt. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de akkor nem fogsz látványos eredményt elérni. Ha komoly eredményt akarsz látni pl. féléven belül, akkor szerintem a max. 2 nyelv a reális. Én az angolt mindenképp nyomatnán, annak mindenhol a hasznát veheted, a második nyelvnek pedig azt, ami érdekel. Szerintem a német piacképesebb, de nem csak az anyagiakat kell nézni egy ilyen döntésnék.
2023. okt. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
8%

Manapság három nyelvet tanulni annyi értelme van, mintha elkezdenél regényeket bemagolni, amik ott vannak a könybe leírva, és bármikor előveheted magolás nélkül is (huppsz, ja, hogy még az oktatás is itt tart ma is)

Most lepontozhattok nyugodtan, de már a komoly hírportálok is megírták, hogy kifejlesztettek egy olyan AI-t, ami nem egy google translate, hanem sokkal sokkal komolyabb. Komplett könyveket is nagy pontossággal átfordít akármilyen nyelvre, így totál megszűnik a nyelvtanulás értelme, max angol kell. Gondolj bele elmész külföldre, te magyarul beszélsz valakihez, az AI meg fordítja rögtön az adott nyelvre. Megszűnnek a nyelvi korlátok.

2023. okt. 17. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%

3-as: ez tök hülyeség, még a legjobb fordítóprogram is csinál hibákat, ami félreértéseket okozhat, másrészt meg a hangsúlyokat, egyéb érzelmi töltést garantáltan nem tudja átadni.

Meg egy nyelvet megtanulni nem csak beszélgetéshez jó, azzal tanulsz az adott kulturáról (jó, TE NEM, de egy értelmes ember igen), megismersz embereket, szélesedik a látóköröd, értemesebb leszel (TE NEM).

Meg egy könyvet olvasni, vagy egy géppel felolvastatni más nyelven egész más, eddig egyetlen olyan fordítóval sem találkoztam, ami élvezhetöen tud szöveget fordítani.

2023. okt. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

#2-es mire gondolsz, miket érdemes nézni? Én is azért vacillálok, mert a német lenne piacképesebb (külföldi munkahely, német anyacég) és tetszik is, viszont a szerb is nagyon tetszik, bár használni nem fogom tudni úgy?!

2023. okt. 17. 09:27
 6/19 anonim ***** válasza:
31%
Angol es nemet nagyon jo, lehet egyszerre tanulni, nem fogod összekeverni öket. Deeee szerb????? Bocs, de mire jo? Hacsak nem abban az orszagban akarsz elni, vagy szerb baratokat akarsz. DE....????? Ha 3. nyelvet akarsz tanulni, akkor celszerü vilagnyelvet, aminek a hasznat is tudod venni, pl. utazashoz, vagy üzleti kapcsolatokhoz. Mondjuk spanyol.
2023. okt. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
8%

"3-as: ez tök hülyeség, még a legjobb fordítóprogram is csinál hibákat, ami félreértéseket okozhat, másrészt meg a hangsúlyokat, egyéb érzelmi töltést garantáltan nem tudja átadni."


Ez nem egy sima fordítóprogram te analfabéta. Ez egy AI, ami MÁR MOST jobb, mint a google translate, ami az elmúlt években szintén sokat fejlődött.


[link]


Itt egy cikk, bár úgyse tudsz értelmezni.



"Meg egy nyelvet megtanulni nem csak beszélgetéshez jó, azzal tanulsz az adott kulturáról (jó, TE NEM, de egy értelmes ember igen), megismersz embereket, szélesedik a látóköröd, értemesebb leszel (TE NEM)."


Beléd még a saját kulturánkból se szorult semmi, ahhoz képest itt vered magad, meg itt hangsúlyozgatod, mint egy papagáj, hogy "TE NEM, TE NEM". Nagyon kulturált észlény vagy, ha anonim fórumon egy válaszból kezdesz okoskodni, hogy a másik milyen. A te hozzászólásodból ítélve viszont te nagyon is jól behatárolhatóan egy funkcionális analfabéta vagy.

Meg azt nemtom, hogy mondták-e neked, sztem ezt se tudod, de magyar nyelven is mindent megtudsz más országok kulturájáról, attól, hogy te egybitesként azt hiszed, hogy csak az adott nyelven tudod ezt. Meg neked amúgy is minek más ország kulturája? Előbb ezt ismerd meg, és magadra szedj egy kis kulturát, valszeg úgyis egy csóró proli vagy aki sose jut el más országba xD

2023. okt. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem teljesen elég angolul tudni, azt beszélik a világon mindenhol, minden infót ami csak kellhet az élethez rátudsz keresni angolul

A német akkor jó, ha kiakarsz menni ablakotpucolni németbe, de kb máshol fölösleges (még ausztria)

Szerb full fölösleges, az orkok nyelve én lerakétáznám a vajdasággal együtt, csóró, rákos népség az egész bűnmaffia

2023. okt. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
2-es vagyok; én pl. tinédzserkoromban 3 évig tanultam spanyolul, mert tetszett a nyelv hangzása és érdekelt. Sosem néztem a jövőbeli előnyét és nem is tudnám már kamatoztatni, csak hobbiként tekintettem rá, egyszerűen tetszett. Ha mindenképp számít neked az is, hogy majd a nyelvből tőkét kovácsolj, akkor viszont németet érdemes tanulni és nem a szerbet. De ezt neked kell tudni, hogy számodra mennyire fér bele egy "szerelemprojekt".
2023. okt. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

"Szerintem teljesen elég angolul tudni, azt beszélik a világon mindenhol"


9-as: sajnos ez nem igaz, a nyárom voltuk Olaszországban, gyakorlatialg csak olaszul értettek mindenhol, az angolt nem.

A testvérem Las Palmasba ment egy szemeszerterre tanulni, öt is elötte biztosították, hogy az angol elég, aztán ott derült ki, hogy az oktatás spanyolul nmegy, meg egyébként is csak spanyolul beszélnek mindenhol.


Meg egy még hülyébb példa, ha valaki MO-ra jön, az mire megy az angollal???


Az az egy, amiben igazad van, hogy az interneten a legtöbb infó angol nyelvü, de egyébként a legtöbb helyen nem elég.

2023. okt. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!