Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elérhető ez a cél?

Elérhető ez a cél?

Figyelt kérdés
Jelenleg B2-es szintű az angol nyelvtudásom. 2 év múlva rövidciklusú angoltanári képzésre szeretnék jelentkezni. Nem tudom egyáltalán lehetséges e 2 év alatt egy ilyen magas szintet elérni hogy meglegyen a C1-es nyelvvizsgám és tudják jelentkezni

jan. 17. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem el lehet érni
jan. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simàn
jan. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen lehetséges.
jan. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

A B2-ről a C1-re jutáshoz (nemzetközileg elfogadott szakmai közvélekedés szerint) kb. 600-800 óra tanulás kell, amennyiben ennek legalább harmada nyelvtanár irányítása mellett folyik. Ez nemhogy két évbe, hanem még egy évbe is simán beleférhet, munka mellett is.


Ha nem akarsz nyelvtanfolyamra vagy magántanárra költeni, az már szerintem kicsit rázósabb. Nem a tanulással eltöltendő órák száma szempontjából, hanem azért, mert beszélgetőpartner nélkül nehéz a beszédhez mint produktív nyelvhasználathoz köthető készségeket fejleszteni; márpedig a C1 nyelvvizsgán már elég jól és szabatosan kell tudni kérdésekre és közbeszólásokra reagálva is, kötelenül beszélni. Persze van, akinek sikerül tanár vagy beszélgetőpartner nélkül is eljutni C1 szintre, de van, akinek enélkül a nyelvtanulásnak ez a része nem megy. Nem vagyunk egyformák. Vannak pocsék nyelvérzékű emberek, akik még sok száz, magántanártól vett óra után is kínlódnak, és vannak olyanok, akik pusztán angol nyelvű filmeket nézve magukba szívják a produktív nyelvi készségeket is, mint egy csecsemő az anyanyelvét a szüleitől. Nem mindegy, hogy e két végletű skála melyik részén állsz.

jan. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogyne… két év rengeteg idő
jan. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!