Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerbhorvát vagy olasz?

Szerbhorvát vagy olasz?

Figyelt kérdés
Angol után B2-ig a horvát/szerb vagy az olasz a könnyebb? Illetve melyik tudása lehet hasznosabb? Ezek közül egy középfok elérése kb. mennyi idő?

jan. 22. 20:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ezt rengetegszer megkérdezted már. azok a válaszok nem voltak hasznosak? Melyik az, amelyik közelebb áll hozzád, jobban tetszik? Azt fogod könnyebben tanulni. Szerbet/horvátot biztosan kevesebb ember beszéli, mint az olaszt.
jan. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én beszélek olaszul és horvátul is. Szerintem mindkét nyelv nagyon szép. Nekem az olasz tanulása könnyebbnek tűnt, mert sokkal több tankönyv és online tananyag van hozzá. Horvát esetében nehezebb jól használható anyagot találni, de nem lehetetlen. Nyelvtan és szókincs szempontjából az olasz közelebb áll az angolhoz, mint a horvát. Hasznosság szempontjából nehéz dönteni, az attól függ, hogy te mire akarod használni.

Egyébként ha nem tudsz dönteni, akkor szerintem próbáld ki mindkét nyelvet és egy idő után kiderül, melyik tetszik jobban. Nem veszítesz semmit, ha utána az egyiket mégse akarod megtanulni, mert az a minimális tudás/tapasztalat, amit elérsz belőle, is jó dolog.

márc. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!