Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angoltanár problémánk van az...

Angoltanár problémánk van az iskolában. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A fiam 9-es gimnáziumban és valami csapnivaló, életművész az angoltanár. Sosem ad házi feladatot, nem használnak tankönyvet, nem írnak semmit a fizetbe és nem tanítja meg nekik a nyelvtan szabályait. Csak beszédet tanít nekik. Már jeleztük az osztályfőnök felé is, hogy csinálni kéne valamit, de ő azt mondja, hogy ő nem szólhat bele, hogy az adott szaktanár hogyan tanít. Az rendben van, hogy jól beszél a gyerek angolul és falja az angol nyelvű irodalmat és filmet is már eredeti nyelven nézi, felirat nélkül, de ez az érettségire nem lesz elég, ahol írni kell és a nyelvtani ismeretekre lesz szüksége. Már többször jeleztük neki, hogy szeretnénk, ha lenne lecke és kézzel fogható nyoma annak, hogy az órán történik érdemi munka is, de ebben semmi változás nem történt. Mit lehet tenni? Igazgatóság?
jan. 29. 14:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Ha az angoltanárnál eredménytelen volt a panasz, akkor az igazgatóhoz tudsz fordulni. Valószínűleg nem fogják elküldeni, mert nagy a tanárhiány.
jan. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
85%
Hagyjátok békén a tanárt és ne akarjatok olyanba beleszólni, amihez nem értetek!!! Valószínűleg ezek a gyerekek sokkal jobban fognak tudni beszélni, mint azok, akikkel magoltatják a felesleges nyelvtani szabályokat.
jan. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

És szerinted mi fog történni ha elküldik esetleg?

Amelyik tanárnak éppen lyukasórája van becsapják helyettesíteni. Új tanárt nem fognak találni, lehet jövőre se, amekkora tanárhiány van. Azzal kell beérni, ami van.

Vagy fogadhatsz magántanárt. Átlag 5000 forint óránként, ha ennyire aggódsz a fiad oktatásáért.

jan. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%

"Az rendben van, hogy jól beszél a gyerek angolul és falja az angol nyelvű irodalmat és filmet is már eredeti nyelven nézi, felirat nélkül, de ez az érettségire nem lesz elég, ahol írni kell és a nyelvtani ismeretekre lesz szüksége."


Szerintem az eredményesség már itt látszik, hogy jól tanít. Sajnos ma már a legtöbb iskolában csak elméleti angolt tanítanak. Hagyd a fenébe a házi feladatot! Anélkül is eredményesen lehet tanulni.

jan. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

Na, kérdező, valaki félrevezetett téged, és most itt szajkózod a végtelen hülyeséget. Nézd meg a tavalyi angol emelt érettségi írásbelit.

[link]

Hol van ott nyelvtanra szükség? Szövegértésről van szó, és nyelvhelyességről.

És ez már elég régóta így megy.

Egyébként nem csak az iskola feladata a gyerek kiművelése. Abban a szülőnek is rengeteg tennivaló kell, hogy legyen. Ha azt akarod, hogy jó legyen angolból, akkor tedd hozzá a magad részét. Például preparálhatsz neki szövegeket a II. vizsgarész Task 3 mintájára. A II. vizsgarész Task 2 szerű feladatokat meg jól lehet gyakorolni antikváriumban olcsón vásárolható régi tesztkönyvekből.

Szóval ne csak ülj a seggeden és mutogass, hogy ott még poros, hanem fogd meg te is a rongyot az utódod érdekében.

jan. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát nálunk pont olyan volt a tanár annó oroszból, amilyet te szeretnél a fiad mellé. Szerinted a kötelező orosz tanuló generációbúl hányan beszélnek oroszul?


Azóta persze 3 nyelven beszélek (orosz nincs közte) és szinte az összes poliglott pontosan ezt mondja, hogy a nyelvtant nem lehet megtanulni, hanem a nyelvgyakorlás (olvasás, hallgatás) során kifejlődik, mint az anyanyelvtanulás során.


A legjobb tanár az, aki motiválja a tanulóit, hogy szeressék a nyelvet, olvassanak és nézzenek filmeket.


A nyelvvizsga nem jelent tényleges tudást.

jan. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"a nyelvtant nem lehet megtanulni"

Na, megjött a másik oldal hülyéje.


"szinte az összes poliglott"

Na, név szerint?


"A nyelvvizsga nem jelent tényleges tudást."

Nem hát. Csak még mindig sokkal jobban közelít, mintha a nyelvtudást azzal bírálnák el, milyen művészi széklábat farag.

jan. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Lomb Kató szavaival tudok maximálisan egyetérteni: "A nyelvből tanuljuk a nyelvet és nem a nyelvtanból a nyelvet!" A nyelvvizsga közel nem jelent tényleges tudást, hiszen az ember a vizsga napjára felkészül, aztán, ha utána nem használja már aktívan a nyelvet akkor a közelében sincs annak a szintnek, amiből vizsgázott. Szeretném megjegyezni, hogy én félig pályaelhagyó angoltanár vagyok. Magánórákat adok és nyelviskolában tanítok. Pont az ilyen okoskodó szülőkkel nem akartam találkozni, mint te is vagy, kérdező. A fogorvosnak is megmondod, hogy hogyan konzerválja a fogadat? Ha a gyerek tényleg olyan jó, mint leírtad, akkor hagyd békén őket és örülj neki, hogy helyesen tud beszélni. Millió olyan emberrel foglalkozom, akik a suliban tanultak angol nyelvtant, baromi jól tudják a szabályt, csak megszólalni nem tudnak.
jan. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"aztán, ha utána nem használja már aktívan"

Ja! Ez egy egészen speciális feltétel, amit most utólag előkaparsz, ostobaságod mentegetésére.

Lomb Katót meg kár előhozni, ő egy nem mindennapi képződmény, mint Pataki, a fejszámoló, vagy Hacki, a füttyművész, miközben elég sok eredményes matematikus meg zenész van a világon. Lomb Kató senki másra nézve nem útmutató. Én viszont fel tudnék sorolni embereket, akik nagyon jól művelik az angol nyelvet, at úgy kezdtek tanulni.

jan. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Én semmit nem kapartam elő utólag, te nagyon okos! A #6-os válaszoló nem én voltam. Esetleg te nyelvtanár lennél, hogy ilyen módon előadod magad? Képzeld el, én az vagyok és abszolút bevállt módszer, hogy a beszéden keresztül tanulják meg a diákjaim a nyelvtant.


Szerinted miért is kell egy NYELVHASZNÁLÓNAK azt tudni, hogy a present perfectnek mi a képlete? Fontosabb tudnia, hogy hogyan használja és mikor.

jan. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!