Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » El lehet kezdeni az alapoktol...

El lehet kezdeni az alapoktol az angolt esti érettséginél?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, le tettem egy 3 éves szakmát, dolgozok abban de szeretnék még egy érettségit is hozzá. Esti érettségire mennék de nem németet szeretnék tanulni hanem angolt.

7 évig németet tanultam, és konkrétan alig maradt meg a szavak, 8.-ba kaptam meg az első telefonomat és azóta tiktokon és más social media appokon keresztül tanultam meg az alapvető angolt és könnyebbnek ítéltem meg mint a németet.

Szóval a kérdés az lenne, hogy úgyis kezdjem el az érettségit, hogy angolt tanulok vagy németet? Ti mit gondoltok erről?



jan. 30. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Amelyiket akarod, de arra készülj fel, hogy a tiktok, social media, stb angollal nem sokra jutsz nyelvvizsga szempontból, azok ugyanis nem helyesen használják a nyelvet.

Ha az angolhoz több kedved van, akkor csináld azt, ott talán több motivációd lesz

jan. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"úgyis kezdjem el az érettségit, hogy angolt tanulok vagy németet?"

Az érettségi egy vizsga. Pontosabban több vizsga.

Amiről te beszélsz, az az esti gimnáziumi képzés.

Nézz ki végre egy esti gimit, amelyik helyileg megfelelő lenne, és kérdezd meg konkrétan tőlük, hogy milyen nyelvet tanítanak, hogy választhatsz-e, és hogy milyen szintről indul az oktatás. Valószínűleg van kezdő angolos osztály is, de ha az adott iskolában csak német szakos tanárok vannak az esti tagozaton, akkor nyilván nem tudnak angolt tanítani.

Ők pl. sok helyen léteznek az országban:

[link]

jan. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2 válaszoló. Köszönöm, pontosan azt az esti gimit néztem ki amelyiket te betetted, kérdezni még nem kérdeztem.
jan. 30. 15:02
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Írjál nekik nyugodtan, mert mi itt csak tippelgetünk, tőlük viszont a tuti válaszokat megkapod.

[link]

jan. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!