Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Másnak is ilyen nehezen megy...

Másnak is ilyen nehezen megy a nyelvtanulás vagy valami komoly baj van velem?

Figyelt kérdés

Tanultam már hagyományos módon, iskolai rendszer szerint, tipikusan feladatok és témakörök szerint, próbálkoztam megtanulni a 3000 leggyakoribb angol szót, fordítottam dalszövegeket, néztem angolul felirattal sorozatokat, filmeket, youtube-videókat, gamerkedtem is, próbáltam szót érteni külföldiekkel, de nyilván nyelvtudás nélkül eléggé esélytelen...


Olyan mintha egyáltalán nem lenne nyelvérzékem vagy nem is tudom, de már kiakasztó, hogy tök mindegy hogyan közelítek a nyelvtanuláshoz, valahogy sosem túlságosan eredményes. Persze fejlődök minimálisan, mert sokat foglalkozok vele, de egyáltalán nem olyan ütemben, mint a belefektetett energiából logikusan következne.


Vagy nagyon rosszul csinálok valamit, vagy még ennél is többet kéne foglalkoznom vele, csak hát ha nem érzem az eredményét eléggé nehéz motivációt találnom benne.


Pedig jó lenne fejlődni, mert rengeteg helyen kérik a minimum középfokú nyelvtudást és azon is gondolkodtam már, hogy megpróbálok lábat vetni külföldön, de nyelvtudás nélkül semmi biztonságérzetem nincs ehhez...


Jól esne egy kis bátorítás vagy hasznos tippek, amik nektek segítettek. Köszi előre is


jan. 31. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
én is így voltam, de a nyelvtanarral valo rendszeres szobeli gyotrodes meghozta gyumolcset, gyakorolni kell nagyon sokat szoban partnerrel nem csak magolni :)
jan. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Van akinek nehezebben megy, erre nem kell ráfeszülni.


Amelyiket hatékonyabbnak érzed, azzal a módszerrel haladj tovább, menni fog.


Esetleg ha nagyon elkeseredsz, egy-két nagyon másik nyelvet érdemes lehet megnézni. (Pl: olasz, orosz)


Nekem annó szenvedés volt az angol, viszont a franciával sokkal gyorsabban haladtam, mert a logikája könnyebb volt, holott a többségnek fordítva van így.


A lényeg hogy nem kell feladni. Egyetlen egy dolgot érdemes akár rosszul is tudni; idegen nyelvet.

jan. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Elsővel értek egyet: ki kéne próbálnod akár több tanárt is. Előbb-utóbb biztosan találsz olyat, akivel hatékonyan tudsz együtt dolgozni. Az egyedül kínlódást már próbáltad, látod, hogy nem vált be, úgyhogy lépj tovább, próbálkozz ilyen téren is másképp.
jan. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
tehát tanultál egy-két tanárral, akiknek a módszerei neked nem passzoltak, majd bedurciztál, hogy minden szakember hlye, és azóta semmit nem tanultál, csak kis játékokkal szórakoztatod magad, hogy hangoztathasd hogy mennyit foglalkozol vele. mennyit, de minek. játszani, filmezni, beszélgetni egy stabil alapfok után van értelme, a szólisták magolásának meg a 90es évekbeli tinédzserkedésnek ezekkel a "fordításokkal" meg semmi de semmi haszna nincs. így ne is csodálkozz hogy nem fejlődsz sehova.
febr. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy nem érzed eredményesnek. Pontosan mi a gond?

Nyelvtan nem érthető?

Nem állnak össze a mondatok?

Nem érted, amit mondanak?

Nem maradnak meg a szavak?

Helyesírás vagy kiejtés nem megy?

Egyáltalán milyen szinten kellene lenned? Sok dolgot kipróbáltál, de lehet, hogy azok alapján irreálisak az elvárasaid, és egy b2-c1 szintű beszélt szöveget akarsz megérteni, miközben a2-b1 lenne a szinted és azt lehet, hogy simán teljesíted is? Lehet, hogy tök jó vagy, csak magasra teszed a lécet? Egy magántanár segítene.

febr. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenkinek nehéz az elején. Annyi hogy egyeseknek könnyebben megy mint másnak. Nem szabad, hogy káosz legyen a fejedben és feladni sem.
febr. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

Ezek itt ilyen álpozitív nyálköpő megszólalók, tudomásul kellene venni, hogy bizony vannak, akiknek igen nagy nehézséget okoz a nyelvtanulás. Ők általában max középfokig jutnak el, kb tucatszoros erőfeszítés árán.

Én ugye nem mondtam, hogy te ilyen vagy, csak ne hazudjuk már le álszentül az egeket, hogy nincs ilyen jelenség, s "csak napi 5 percet angolozzál, és előbb-utóbb jobb regényeket írsz, mint Tom a Jerryből".

Volt olyan barátom, aki rengeteget vezetett autót, de az angol használati utasítást olvasva képes volt elbizonytalanítani magát, hogy mit is írnak itt, kihúzott vagy benyomott szívatóval kell indítani?

febr. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!