Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol lehet interlingua tankönyv...

Hosszúhajú kérdése:

Hol lehet interlingua tankönyvet kapni?

Figyelt kérdés
pdf-en már találtam. de könyvbe létezik?

#könyv #könyvesbolt #nyelvkönyv #interlingua nyelvtan #interlingua nyelv
febr. 9. 09:40
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

9. na örülök hogy van még valaki aki a holtnyelveknek is szentel időt. én is tanultam latint 1 évig és hasznos, sok magyar szót vezethetünk oda és persze az orvosi nyelvezethez is jó belelátni.

az autisztikus cuccok miatt ne aggódj, én autista vagyok , ja és nem elmebetegség, csak fogyatékosság.

ritka dolog ha valaki az abszolút nem felkapott nyelveket tanulja és nagy érték is, hiszen kevesen beszélik.

én belekezdtem az interlinguába szuper jó és szuper könnyű! :)

márc. 8. 18:56
 12/14 A kérdező kommentje:

10. ja te vagy 9. is :D

hu ez nekem még gyors.. :)

márc. 8. 19:00
 13/14 anonim ***** válasza:

Nagyon szépen köszönöm válaszodat, és boldog nőnapot, kellemes hétvégét kívánok Neked.


A Covid évei és a karantén alatt megpróbáltam a latint élővé tenni a magam számára. Sok régi ,,scifit'' találtam belőle (persze ezek zömükben a XVII-XIX. százdban íródtak, ahogy akkoriban a holdutazást elképzelték, és ahogy többnyire latinul meg is írták ezeket), még maga a híres Kepler János csillagásznak is van latin nyelvű holdutazás-,,scifije''.


[link]


Mellette meg még szintén a járvány éveiben kereségltem sok mai modern revitalizált latin csatornát is, még egész hétköznapi természetes témákról is. Szerencsére vannak ma is, akik szinte anyanyelvi szinten beszélnek latinul, és próbáltam mint valami modern hétköznapi világot befogadni, mint ha ma is létezne:


Modern ma híradó mai témákról antik latinul:

https://www.youtube.com/watch?v=ZCF3FuQTwz0


Mai hétköznapai élet vlogjai latinul:

https://www.youtube.com/watch?v=vWv5cR6lCUM


meg ehhez hasonlókat.


Bár néha eszembe jutott modern újlatin nyelv és az interlingua is, de végül maradtam a latin mellett, megpróbáltam annyira megerősíteni, hogy kihozzam belőle a maximumot. Talán még a román jutott eszembe még külön, főleg mert vannak belőle halavány gyerekkori emlékeim.


Remélem szerencsés és szép hetekkel indul Számodra a tavasz.


Ami még érdekelt nagyon, valami következetes és teljes képírás. Olyasmi, mint a kínai, de tisztábban logikai, kicsit amolyan letisztítottabb matematikaibb, európaiasabb formában, a mindenkori beszélt nyelvektől egészen függetlenebb formában. Végül ez a Bliss nyelv és az UNLWS iránti pár kezdőlépésig vitt el, de egyelőre nem tovább. Ezek viszont meg is tetszettek.


[link]

[link]

márc. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

wow 13. nagyon köszönöm, és köszönjük! :)

nagyon tájékozott vagy nyelv témában! hu képzeld a kínai tanfolyamba - bár egyáltalán nem tetszik,. belehallgattam youtubeon egy órát és hááááát, irtó nehéz... egy szó: pl "má" négy különböző jelentést is hordoz, attól függően milyen hanglejtéssel, hangszínnel mondott.

egyébként a latint én is szerettem mikor tanultam, így mikor valaki megemlítette hogy létezik egy latin alapú interlingua, egyből rá is kaptam.

márc. 9. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!