Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz egy orosz C1...

Mennyire nehéz egy orosz C1 szintű nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?


Szóbelin mennyire szigorúak, vagy elnézőek?



febr. 9. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy tudni akarsz c1 szinten, vagy csak apaír kell?

A c1 minden nyelven nehéz. Ha meg tudni akarsz azon a szinten, akkor mindegy, hogy elnézőek-e.

febr. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van orosz C1-em, szerintem nem nehéz. Mindenre max pontot kaptam szóbelin, írásbelire már nem emlékszem, de összességében 90% felett lett.
febr. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Utolsó, te mennyit és hogyan készültél rá? Elégnek érezted a tudásod?


Az a helyzet, hogy nagyon ideges vagyok a vizsga miatt, félek, hogy a stressztől leblokkolok.

febr. 12. 12:25
 4/6 anonim válasza:
OFF: hol érdemes Pesten oroszt tanulni?
febr. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos ezt nem tudom megmondani, én nem Pesten tanulok.
febr. 14. 08:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Milyen nyelvvizsgát tennél oroszból? Szerintem ez is nagyon befolyásol.

Annak idején a B2 nyelvvizsgát a Rigó utcában tettem le (ORIGO), nem volt nehéz és magas pontokat kaptam, de nem volt valójában B2 a tudásom, nagyon nem. Ahogy szerintem a vizsga szintje is alá lőtt.


Később a C1-et a TRKI rendszerben csináltam már Oroszországban, de ez itthon is elérhető vizsga egyébként és honosítattható. Ha van olyan terved, hogy orosz nyelvű közegben dolgozz és ez tényleg felsőfokú végzettséggel együttjáró munka, ezt javaslom. Szerintem ég és föld a különbség, komplexitásban és követelményekben is. Cserébe itt nem csak a papírod lesz, hanem tényleg olyan nyelvtudást feltételez, hogy gyakorlatilag bármilyen területen képes vagy magas szinten használni a nyelvet. Az Orosz Kulturális Központban (Budapest) érdemes érdeklődni telefonon vagy emailben, ha nem pesti vagy.


OFF: Válaszolva a másik kérdésre-Ugyanitt az OKK-ban Pesten indulnak tanfolyamok különböző szinten, a véleményem pozotív, én itt sokat fejlődtem.

márc. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!