Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék valamilyen nyelven...

Szeretnék valamilyen nyelven tanulni, de csak saját magam szórakoztatására. Ehhez ajánljatok legyetek szívesek interneten keresztül ingyenesen elérhető jó minőségű anyagot?! Melyik nyelvet ajánlod és miért? Német részemről kizárva.

Figyelt kérdés

Nem akarok nyelvvizsgázni.

A figyelem lekötése miatt szeretném elkezdeni. Jó legyen a tanár és a leckék.


Más erre (figyelem lekötése) vonatkozó ötletek iránt is nyitott vagyok, ha van érdekes tippetek, várom.



febr. 19. 06:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Érdeklődési körödnek megfelelő videók translate segítségével kalapált keresésekkel, adott nyelvű felirattal. Utólag mindig egy kis nyelvtan, tetszőleges ingyenes oktatóforrásból. Szerintem ne én tudjam, milyen nyelv lenne jó neked, de azt mondják, a kínai meglepően szép és művészi cucc.
febr. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1. Eredetileg japánra gondoltam, de végül átírtam a kérdést.

Talán vmi könnyebb jó lenne, amivel tudok is haladni.


Azért várok ötleteket, mert érdekel, hogy mások, akik már megtanulták vagy éppen tanulják az adott nyelvet, nekik miért tetszik az.

febr. 19. 08:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvtőlfüggően rengeteg ingyenes anyag áll ma a rendelkezésre az interneten. Ha az alábbi nyelvekből választanál (olasz, angol, német, francia, spanyol és horvát) akkor a www.tankonyvkatalogus.hu oldalon a gimnáziumi nyelvkönyvek ingyenesen letölthetőek a kezdő szinttől + hanganyag.


Illetve rengeteg nyelvi alkalmazás van ingyenes és fizetős is teljesség igénye nélkül - mondly, busuu, babel, rosetta stone, duolingo, lingoda, lingq és rengeteg ingyenes anyag van a youtube-on is. Pl. németből Maria leckéi nagyon jók, franciául is hallottam már jókat.


Távolkeleti nyelvekből a kínai, japán és koreai a népszerűek és szintén rengeteg ingyenes nyelvtanulási anyag elérhető. Én kínaiul tanulok.


Az Elte Konfuciusz intézet szervez online kínai kurzusokat, az első két hét ismerkedő ingyenes, utána az első tanfolyam féláras, de teljes áron sem drága, 32.000 HUF (32 óra).

febr. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

chatgpt voice chat:


Ha esetleg angolul tudsz, sokkal jobban működik, ha nem, azért magyarul is lehet haszna.


először csak beszélgess vele, hogy megszokd hogy működik. fejhallgató ikon az app-ban


kérj tőle tantervet a nyelvtanulásodhoz aztán egyesével a tanterv pontjaihoz kérj magyarázatot, példákat. Ha valamit nem értesz, kérd hogy másképpen is magyarázza el, ismételje stb.


messze nem tökéletes még, de ingyenes és hasznos.

febr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Thunderfairy ***** válasza:
Az angolt érdemes előszőr megtanulni. Remélem nem kérdés hogy miért.
febr. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!