Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Le kéne tennem a nyelvvizsgát?

Le kéne tennem a nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Még van 4 évem érettségiig, angolból kb B2-es tudásom van. Mindenki csesztet hogy tegyem már le a középfokút, de minek? Később, akár pár év múlva úgy is akarok csinálni C1-et, amit igaz nem tudok hogy milyen nehéz, de csak meg lenne érettségiig. Ilyenkor mit érdemes csinálni?

febr. 21. 06:28
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Igen megbuktam háromszor amúgy már 14 évesen egyetemen lettem volna
febr. 21. 21:09
 12/17 anonim ***** válasza:
Tavaly, hetedikben milyen szinten voltál?
febr. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
9.-es vagyok, és tavaly voltam B1-B2
febr. 21. 21:36
 14/17 anonim ***** válasza:
Akkor csak három éved van az érettségiig, nem négy.
febr. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Lehet ez újdonság valakinek, de nem csak 4 éves középiskolák vannak.
febr. 21. 21:43
 16/17 anonim ***** válasza:
54%

Én azt tudom javasolni, hogy most ne tedd még le. Próbálj meg felkészülni inkább a C1-es nyelvvizsgára, még érettségi előtt. Én gimiben kezdtem el tanulni először angolt és 4 év alatt a konkrétan nulláról feljutottam B2-C1-re. Már van egy B2-es nyelvvizsgám és lassan érettségizek. Az egyetemen, mivel kereskedelem felé megyek most tovább, így le kell tennem majd egy angol szakmai C1-et. Ami azért nem lesz egyszerű.


Azt javaslom, hogy mindenképpen legyen egy nyelvvizsgád, mert ha egyetemre mész, ott kapsz pontot a nyelvvizsgáért, és az a pont nagyon sokat számít. Én a B2-es nyelvvizsgámért 25 intérményi pontot kapok, ami világmentő lehet, főleg, ha erős egyetemre akarsz menni, vagy rosszak a jegyeid, vagy esetleg elrontod az érettségit. Ha meglenne a C1-es nyelvvizsgám, akkor 50 pont járna, ami baromi sok. Szerintem jobb lenne ha megpróbálnál eljutni a C1-es szintre és akkor tennéd le. Viszont mindenképpen legyen meg egy nyelvvizsgád. A későbbi munkakeresésnél is szívesebben veszik fel azt, aki jól tud idegennyelven beszélni. Mondjuk most talán azért lenne jó nyelvvizsgára menni, mert az állam az elsőt még fizeti. Ki tudja, hogy később még mi lesz.


Remélem tudtam segíteni, mégha későn is írtam. Ne nézd a fogalmazási képességeimet. Angolból jó vagyok, de magyarból nem. ;)

márc. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
44%

"Le kéne tennem a nyelvvizsgát? Még van 4 évem érettségiig ..."

Akkor még nem. Inkább tanulnod kéne, végigtanulni mind a négy évet, és majd csak a végefelé (az utolsó évben január-február táján leghamarabb) elmenni nyelvvizsgázni C1-re, hogy mire mész, addigra minél több mindent tudj, így minél kevésbé legyen majd stresszes az egész, és minél nagyobb eséllyel sikerüljön is első nekifutásra az írásbeli és a szóbeli is.

márc. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!