Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme felsőfokút nyelvvi...

Van értelme felsőfokút nyelvvizsgát csinálni angolból, vagy a lényeg, hogy minél jobban tudjak beszélni?

Figyelt kérdés

Igazából azért akartam menni magántanárhoz, mert gondjaim voltak a beszéddel.

Középfokút régen letettem, az utóbbi években rengeteget tanultam egyedül.


Most egy kisebb nyelviskolába járok egy tanárnőhöz.

Neki is elmondtam, hogy a beszédemet szeretném minél jobban fejleszteni.

1. óra órán azt mondta, hogy sokkal jobb vagyok, mint várta, viszont szeretné, ha mennék nyelvvizsgára, náluk az a szokás.

De munkahelyen/külföldön nem hiszem h bárki érdekelne, van e felsőfokúm, csak hogy tudok-e beszélni.


Nem mondom, hogy nem fejlődik a beszédem, mert valamennyire igen, a nyelvtanom is, viszont borzasztó sok időt elvesz az, hogy feladatokat oldunk meg, vizsgafeladatokra készülünk, miközben a beszéden kívül nincs problémám mással, és már 8000 ft egy óra.



febr. 22. 09:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Ha valahova kell a nyelvvizsga, akkor menj. Külföldön irodai munkák esetében a TOEFL/IELTS/Cambridge vizsgák valamelyikét szokták a munkáltatók kérni, itthon ha van B2 vizsgád az már elég, az interjún úgyis lecsekkolják a valódi tudásodat.
febr. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Amíg úgy látod, senkit nem érdekel, van-e nyelvvizsgád, ne menj!
febr. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Én csak annyit tennék hozzá, hogy a saját magad értékelése az mindig gázos.
febr. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
29%
Lehet, hogy van valami juttatás a nyelviskola tanárjainak, ha a tanulók sikeresen levizsgáznak?
febr. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Azta..

Érdemben csak az 1-es válaszolt a kérdésre, a többi mind ökörség..Hihetetlen..


4. Egy tanárnő van, övé az nyelviskola, nála vagyok.

febr. 22. 09:59
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Kis Ökör, akkor legközelebb Tedd hozzá a részleteket, ne csak csöpögtesd öket.

Olds meg a bajod egyedül. 🙄

febr. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6:

Valószínűleg egyedül is fogom megoldani :)


Az, hogy unatkoztok meg láthatóan csak beszólni akartok, az egy dolog, de kétlem, hogy a 1-esen kívül valaha közötök lett volna bármilyen nyelvvizsgához, vagy értenétek a témához.

febr. 22. 10:11
 8/12 anonim ***** válasza:
Én azt látom, hogy ha valahova kérnek felsőfokú nyelvvizsgát és jelenleg jelentkezik 100+ ember, akkor azoknak több esélye van, hogy behívják, akiknek ott van, hogy van róla papírja. (Mint egy szűrés.) De abban az esetben is legtöbbször megnézik azt a tudást.
febr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8:


Köszi, ez is valami. Arra én is gondoltam, hogy a CV-ben jól mutathat.

febr. 22. 10:37
 10/12 anonim ***** válasza:
4%
😂😂🙄🙄
febr. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!