Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Finnül könnyebb a magyar...

Finnül könnyebb a magyar anyanyelvűeknek megtanulni, mint más nyelveken?

Figyelt kérdés
Azt mondják rokon nyelv

márc. 2. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Én magyar szakra jártam, és ott lehetett tanulni. Én ugyan csak az összehasonlító kurzust vettem fel, szóval annyira nem mentünk bele. Az alapszókincs az azonos, állítólag, tehát az egyszótagos leggyakrabban használt szavak, pl. apa, anya, de már ezek is átalakultak, bár vannak állítólag olyan átalakulások a nyelvben, amelyek azonosak, pl. h-ból sok helyen k lett, pl. Kala, az a hal.

Egyébként azok az évfolyamtársaim, akik elkezdtek finnül tanulni, azt mondták cefet nehéz, és nem igazán vannak meggyőződve arról, hogy valóban rokon nyelv lenne. Az igeidőrendszer pl. ugyanolyan bonyolult, mint az angolban, nálunk már rég kihalt a régmúlt. Persze azt mondják már rég szétváltunk, blabla.

Amúgy inkább az az érdekes kérdés, hogy minek? Persze biztos érdekes, kb. 8. nyelvnek megtanulnám, de először az angol-német-francia-spanyol.

márc. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
13%
Hungary vagyok nem finngari.
márc. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
A finn a nyelvészek szerint körülbelül olyan közel van az (ugyancsak uráli) magyarhoz, mint mondjuk az angol a (szintén indoeurópai) perzsához. Úgyhogy első hallásra nagyon megtévesztő az, hogy "rokon" nyelv a kettő. A biológusok szerint is közeli rokona az alma a szamócának, hiszen mindkettő rózsaféle; de ettől még ezek a növények nagyon különböznek. Aki almát termesztett évtizedekig, nem sok hasznát veszi a tapasztalatainak a szamóca temesztésében.
márc. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Finn meg a magyar elég távol állnak egymástól, a finnugor nyelvi skála másik végén vannak, csak úgy mint az észt. Legjobban a hanti, manysi (Oroszországban beszélik) nyelvekhez hasonlít - ugor nyelvek.

A magyar nyelvkészlet még egy szláv nyelvhez is közelebb áll, mint a finnhez. Pl. a szoba horvátul soba, sonka szlovákul sunka. De pl. az orosz-t a mongolban is ugyanúgy mondják:)

márc. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!