Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolban az ige 3. alakja...

Az angolban az ige 3. alakja mikor használatos?

Figyelt kérdés

Még nem tartok ott a tanulásban, hogy ezt tudnom kelljen, egyelőre a past simple miatt az 1. és 2. alakra van csak szükségem.

De egyszerűen furdalja az oldalam a kíváncsiság, hogy mi a helyzet a 3. alakkal.


Pl. Go, went, gone.

Mikor használjuk a "gone" alakot, mi ez?


márc. 2. 21:14
 1/7 anonim válasza:
100%
Például a befejezett igeidőknél.
márc. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak úgynevezett befejezett (perfect) ideidők, ott jut szerephez, aztán a szenvedő szerkezetben, meg a műveltetésben.
márc. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Huh, ez nekem még kínai. 😅

De köszi a válaszokat!

márc. 2. 21:22
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

A harmadik alak alapvetően a befejezett melléknévi igenév – ilyen ugye a magyarban is van. Pl.

broken glass – törött üveg/pohár

closed group – zárt csoport

frozen lake – befagyott tó


Aztán ezt az alakot használják különféle nyelvtani szerkezetekben is, ahogy azt már említették mások is.

márc. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

És ne felejtsük ki a feltételes mód 3.-ját 😅

If you had used the Google, you would have known it. :)

De nyugi, majd eljuttok idáig :)

Mondjuk a helyedben nem várnám, nekünk borzasztó röpdogáink voltak belőle 🫣

márc. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tanultam meg, hogy amit tudnál úgy is mondani magyarul, hogy "megcsináltam MÁR" vagy "voltál MÁR" vagy "volt MÁR hogy javult vmi" (ilyenek) akkor az befejezett múlt. És akkor így fordítod ugyan ebben a sorrendben, hogy "i HAVE done" vagy "u HAVE been" vagy "it HAS been increased". És akkor ha így fordítod akkor fogja azt jelenteni, hogy "megcsináltam" vagy "voltam" vagy "ez javult". De írok egy példát, hogy miért nem csak "i did"-et írsz:

Vacsoránál azt akarod mondani, hogy ettél.:

I ate my dinner.

De, ha azt akarod mondani, hogy ettél már halat:

I have already ate fish....

Na mindegy, rá kell állítani a gondolkodásod. Attól is függ, hogy mit akarsz kifejezni. Remélem így érted. Én sose voltam jó nyelvtanból, de egyszer valahogy leesett nekem, hogy hogy is működik, vagyis ráéreztem és azóta értelem szerűen sosem rontok nyelvtant.

márc. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A legfontosabb ha nemcsak csináltál hanem megcsináltál valamit


De van még a csináltál valaha/valamikor


Stb...


Dohár Péter Kis angol nyelvtan című könyvében össze van foglalva

márc. 3. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!