Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok segíteni az angolban...

Tudnátok segíteni az angolban használatos prepostion, gerund, to infinitive, bare infinitive és igevonzatok között egy kicsit rendet rakni?

Figyelt kérdés

I'm a bit confused.


- vannak igék amik után egy másik ige to+V1 vagy V-ing formában következik (esetleg mindkét opció lehetséges)

Létezik erről egy teljes lista?

- vannak igék amik után különböző prepozíciók vannak (pl._: affraid of, look at, want to) de nem tudom ezeket az igéket mik követhetik fn-ek igék stb.

Lista esetleg?

- nem tudom, hogy vannak-e olyan szavak amiket megelőznek a prepozíciók. Asszem vannak de...

Netalán egy lista?

- a gerund, a to infinitive és a bare infinitive miket előzhet meg vagy miket követ vagy mik a szabályok a használatkor.

Lista?


Röviden: arról kellene nekem egy összefoglaló, hogy mikor, miért és hol használunk V-ing-et, to+V1-et, V1-et és még a prepoziíciók.


Ha esetleg kimaradt volna valami ebből a témából, akkor légyszííí....!


Köszi



2013. júl. 24. 15:17
 1/2 doni1201 ***** válasza:

Itt vannak igelisták + példamondatok


[link]


bare infinitive:

[link]

2013. júl. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. to help her ski/to ski/skiing - sielni

(az első, a bare infinitive nagyon ritka, pl. a help után lehetséges)


2. to help her on skiing - a síelésben

2013. aug. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!