Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az agnolban a "used to"...

Az agnolban a "used to" szerkezet mit jelent pontosan, és mikor használjuk?

Figyelt kérdés
We used to work at the restaurant.
márc. 5. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

"hozzászokva"/ múltbéli szokás


Ha valamilyen tevékenység van mögötte, akkor csak simán "used to".

Ha viszont kap maga elé egy "get" elemet is, akkor inkább "megszokni", nem minden esetben, de kissé negatívabbá tudja tenni a jelentés hangulatát.


We used to work at a restaurant. - Hozzászoktunk az éttermi munkához. / (Korábban) Egy étteremben dolgoztunk (DE már nem).

We got used to it. - Megszoktuk...

We have to get used to it. - Hozzá kell szoknunk.

We will get used to it. - Majd megszokjuk.


Működik létigével is. Ezek ilyen apró nüanszok csak.


De végérvényesen: simán a "used to" hozzászokottságot, vagy már befejezett állapotot jelent, kontextustól függően.

márc. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1


Köszönöm a részletes választ!


Annyi kérdésem lenne, hogy a "get" szóra azokban a példákban mi szükség van?

A "get" jelentése: kap. De valahogy ezt nem látom a fordításban. Vagy nem jól közelítem meg a témát?

márc. 6. 00:05
 3/8 anonim ***** válasza:
34%

Ilyenkor a "get" nem önálló jelentéssel kerül be a mondatba.


A "get used to" az önmagában egy szótári kifejezés.


Nem szeretem az ilyen oldalakat amik egyébként borzalmas tananyagokat kínálnak, de ez a cikkük egész jó:

[link]


Ebben példákkal, röviden, hogy mit jelent és mi a különbség a "used to"/"get used to"/"be used to" között. (Bár az átfedéseket amit én is felhoztam a sima "used to"-nál, nem említik meg, de az nem baj, alapjában véve ha még csak tanulod, akkor ennyi szerintem elég lesz.)

márc. 6. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

"Köszönöm a részletes választ!"

Újabb példa arra a megállapításomra, hogy a Gyakorin mindig a rossz válaszokat köszönik meg. Ez:

"simán a "used to" hozzászokottságot, vagy már befejezett állapotot jelent, kontextustól függően."

...ugyanis egy oltári nagy hülyeség., A used to nem jelenti a hozzászokást. Csak a 'valamikor, de már nem' pontosítást (módbeli segédige).

márc. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Tehát #4-es arra utal, hogy

used to - szoktam, de már nem. I used to smoke . Régen dohányoztam (de gondolatba rakd oda, hogy már nem..)

A be used to és get used to hasonlóan hozzászokásra utal.

I am used to it. Hozzá vagyok szokva. pl: I am used to getting up early. Hozzá vagyok szokva hogy korán keljek (a korán keléshez)


Better get used to it. Jobb ha hozzá szoksz (tehát még nem vagy)

I'm getting used to the noise now. Már kezdem megszokni a zajt. (fokozatosan, egy folyamat részeként)

márc. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

Még egy fontos különbség a used to és a get/be used to használata között: a used to után mindig ige áll, szótári alakban; a be/get used to után viszont mindig főnév (még ha az igéből is származik, pl. -ing alakként):

I used to sleep in the afternoon – Valaha/Régen délután szoktam aludni (de ezzel a szokással már felhagytam).

I got used to sleeping in the afternoon – Hozzászoktam (Szokásommá vált), hogy délután aludjak / Hozzászoktam a délutáni alváshoz.

I'm not used to sleeping in the afternoon – Nem vagyok ahhoz hozzászokva, hogy délután aludjak / Nem vagyok hozzászokva a délutáni alváshoz.


He isn't used to oriental food. – Nincs hozzászokva a keleti ételekhez.

He couldn't get used to oriental food. – Nem tudta megszokni a keleti ételeket.

márc. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Bonyolult ez a téma.
márc. 6. 18:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem.

Van a valaha csináltam, de ma már nem, és van a megszokni valamit.

márc. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!