Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Alap kérdés segéd igéket...

Alap kérdés segéd igéket mikor kell használni? Angol nagyon kezdő

Figyelt kérdés

Most kezdtem angolul tanulni

segéd igét (is,are)

Pl (our cat) ilyenkor miért nem kell ?



márc. 8. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Az is are nem segedige hanem letige. Mar kevered. Az our cat nem mondat hanem egy szo (macskank)
márc. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja oké kösz
márc. 8. 18:49
 3/10 anonim ***** válasza:
27%
Miért keverné, van az is, are-nak segédigei szerepe is.
márc. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Is/are csak mondatokba kell, a mi macskánk viszont nem mondat. De ha azt mondod, hogy a mi macskánk aranyos, akkor abba már kell az "is". Ez így érthető?
márc. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Our cat is small. Azért is, mert a cat egyesszámban van, tehát nem az érdekes, hogy kié (our), hanem hogy micsoda (cat).


Our cat is small.

Our cats are small.

My cat is small.

My cats are small.

márc. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
"Azért is" = Azért "is" és nem "are"
márc. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm így már értem
márc. 8. 19:53
 8/10 A kérdező kommentje:
https://www.youtube.com/live/0op4wU14AFE?si=8x50MwuEoI0Vx04k még találtam 40 perces videót is róla
márc. 8. 20:09
 9/10 anonim ***** válasza:
17%

"Is/are csak mondatokba kell"

Mi van ma, rosszindulatú félrevezetők napja? Dehogy csak mondatokba kell. Kell a progressive-be is, meg a szenvedőbe is.

márc. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, ne hagyd magad összezavarni mindenféle progressive meg szenvedő szövegekkel. Csak a tudásukat fitogtatjának egymásnak.
márc. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!