Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha bemagolom az angol nyelvtan...

Ha bemagolom az angol nyelvtani jegyzetet, azzal előrébb jutok?

Figyelt kérdés

A nyelvtani jegyzetemből egy oldal:


[link]


márc. 14. 20:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Egyesek azt mondják ne magoljak. Más meg azt mondja, hogy megtanulta az egészet.
márc. 14. 20:10
 2/6 anonim ***** válasza:

Előrébb, mint mi?


A magolás egyszerűnek tűnik, világos céllal, így talán van motiváció, de valójában a legkevésbé hatékony módszer.


Ráadásul ez a jegyzet egy baromsá. Mi az, hogy "hosszú melléknevek"? A beautifult nem azért fokozzuk "more"-ral, mert hosszú, hanem meg képző van a végén. És kezdő nyelvtanulóként miért az a legfontosabb, hogy a "hotter"t két "t"-vel írod?

Meg nincs benne az, hogy sok melléknévnél mindkét fokozás helyes.


Azt javaslom, hogy minél több nyelvi példát szedj össze, azokat olvasd, kontextusban lásd ezeket, ha már így rendszerezni akarod. Az egynyelvű szótárak sokat segítenek.

márc. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2


Oké. De nekem lenne egy kérdésem.


Te hogyan tanultad meg a melléknév fokozást, hogy beszédben is tudd használni?

márc. 14. 20:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nem biztos, hogy jó példa vagyok, mert nekem elég jó érzékem van a nyelvtanhoz egyébként is, nem véletlenül tanultam nyelvészetet egyetemen. Nekem ez nagyon egyszerűnek tűnik annak idején.

Ugyanakkor szabadidőmben is sokat foglalkoztam angollal.


Ha Te máshogy tudsz tanulni, akkor inkább máshogy próbálkozz. Lehet, hogy neked dalszövegek segítenek, pl.: [link]

De beszélni beszélgetéssel fogsz megtanulni.

márc. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ.
márc. 14. 20:56
 6/6 Thunderfairy ***** válasza:

Magolással gyorsan el is felejted. Ez sose volt egy müködő modszer. Igy nem fogod megtanulni hogy bemagolom. Olvass példamondatokat vagy egyszerűbb kis történeteket az adott nyelven. Olvasni természetesen csak hangosan hogy a beszéd is gyakorolva legyen. A nyelvoktató videók is jók lehetnek. Az irást is gyakorold.


Soha ne magolj be semmit. Úgy nem fog menni.

márc. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!