Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnám az agyam átállítan...

Hogy tudnám az agyam átállítani az angolra?

Figyelt kérdés
Olvasással még elvagyok, a hallgatással is. Viszont ha nekem kellene angol mondatokat írnom, mindig valami értelmetlen, túlbonyolított mondat lesz belőle.

márc. 15. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szinten vagy?
márc. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
B1
márc. 15. 08:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor próbáld meg nem túlbonyolítani a mondataidat és kész.

Az a lényeg, hogy továbbra is minél többet foglalkozz az angollal, akkor egyre jobban fog menni. Akkor is, ha nem érzed! Ha nem érzed, kezdjél el naplót írni. Nem kell, hogy bárki olvassa. Magadnak írd. Amikor majd néhány hét vagy hónap múlva visszaolvasod, hogy miket írtál, fogod látni a fejlődést. :)

márc. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
"próbáld meg nem túlbonyolítani" = olyasmi hosszúságú, komplexitású mondatokkal próbáld meg kifejezni magad, amilyeneket a könyvekben látsz: ne legyenek nyúlfarknyiak, legyen bennük valami kötőszó, de több kötőszó már inkább ne, akkor inkább legyen az egy új mondat
márc. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Akár azt is csinálhatod, hogy bármikor amikor csinálsz valamit a fejedben megpróbálod elmondani angolul. Akár olyankor is mikor épp kezet mosol, bármikor.


Én legalábbis így tanultam meg ezt a részét az angolnak, nekem bejött, de lehet másbak másra van szüksége.

márc. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Nagyjából elhangzottak a válaszok, amiket tanácsolnék szintén. Szókincs építéssel is próbálkozhatsz az egyszerűbbtől a későbbi bonyolultabb kifejezések felé.
márc. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"az egyszerűbbtől a későbbi bonyolultabb ... felé"

Nem csak a szókinccsel, hanem minden mással is ezt kell csinálni párhuzamosan: a nyelvtannal, az olvasott és hallott szövegek értésével, stb. - pont erre találták fel a tankönyveket. Használni kell őket, nem megpróbálni nulláról feltalálni az angoltanulást.

márc. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!