Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol nyelvben mi az az...

Az angol nyelvben mi az az "idioms"?

Figyelt kérdés
Milliószor láttam ezt angol nyelvű oktatóvideókban, de nem esik le, hogy mitől másabb, mint az expressions?
márc. 15. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Olyan szófordulatok, amiket nem szó szerint fordítunk le. Pl. it's not my cup of tea; "nem az esetem", nem pedig "nem az én pohár teám"
márc. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ó, már értem. Köszönöm.
márc. 15. 13:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Az expressions egy tágabb jelentésű dolog, aminek egy speciális fajtája az idioms. Az idiom egy átvitt értelmű állandósult szókapcsolat, több szóból álló kifejezés, amely mást jelent, mint ami a szavak szó szerinti jelentéséből következne.


Pl. idiom: "don't beat around the bush" és sima expression: "challenge accepted".


[link]

márc. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Idióma, talán így ismerősebb. Nem szó szerint értendő állandósult kapcsolat.
márc. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!