Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angoltanár azt mondta h 1 év...

Angoltanár azt mondta h 1 év alatt középfokra felhoz, ez mennyire reális?

Figyelt kérdés
30 vagyok, gimibe tanultam angolt de alapfokon se beszélek helyesen mert a nyelvtan nagyon homályos. Elmentem egy angoltanárhoz aki csinált több tesztet, és szerinte 2000 körül van a szókincsem, utána itthon én is csináltam és kb. nekem is ez jött ki. Azt mondta h heti 2-3 alkalom plusz otthon napi kb. 1 óra gyakorlás és 1 év után jó eséllyel mehetek vizsgázni középfokból, több tanítványának is sikerült. Ez mennyire reális mert én nehezen tudom elképzelni h heti 2-3x egy óra elég, nem mintha hajtana a tatár de félek h csak azért mondja h lehúzzon. Nyilván sok mindentől függ, kiindulási pont, nyelvérzék, otthoni gyakorlás, szorgalom de ez mennyire reális általánosságban?
márc. 17. 00:14
 1/8 anonim ***** válasza:

2-3 x 1

+ otthon 3x1

Az átlag heti 4-5 óra tanulás.

Szerintem otthon minden nap tanulnod, gyakorolnod kell. Tehát 7+ 2-3.

Azon is múlik, hogy megvannak-e az adottságaid, könnyen, gyorsan elsajátítod-e a memoritert, stb.


Vágj bele, de mindennapos gyakorlással.

márc. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi kéttannyelvű gimiben jutottunk el egy év alatt B2-ig. Heti 20 órában tanultuk és mellette kb. semmi más dolgunk nem volt. Én a 2-3 évet reálisabbnak érzem a te esetedben.
márc. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Mit tud lehúzni, ha tanít, és te azt fizeted? :D
márc. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt h elhiteti h 1 év után le tudok vizsgázni de igazából még nagyon nem és járok hozzá még 1-2 évet és 2x-3x annyiba kerül összesen mint ahogy mondta. De a lehúzás helyett mondhatjuk hogy beetetés, ha az jobban tetszik.
márc. 18. 03:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz ezt így megmondani, sok mindentől függ, de sztem reális. Az biztos, hogy sokat kell egyedül is tanulnod.


30-as vagyok, pár évig egyedül tanultam angolt ( középfokút anno már letettem), majd tavaly év végén elment angoltanárhoz egy kisebb nyelviskolába.

Hát engem meg már most áprilisban komplex felsőre akart küldeni, nagyon korainak éreztem, és igazából nem nyelvvizsgázni akartam, hanem beszédet fejleszteni.

Annyiban maradtunk, hogy írásbelire elmegyek, de csak májusban. Sztem nem rossz szándék vezérli, de eléggé túlértékeli a képességeimet, és annyira gyorsan haladunk, ami munka mellett már kicsit sok néha.

márc. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Munka mellett, magánélet mellett az 1 év nem reális hacsak nem lóhalálában akar a tanár haladni úgy, hogy mindegy, hogy érted-e az anyagot vagy nem, gyorsan mindent ledarál, aztán utána a te hibád lesz, hogy nem értetted meg, nem vagy azon a szinten amin "kéne", hiszen ő leada az anyagot. Én így tudném elképzelni egy év alatt a B2-őt.
márc. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6. oltam, Ja és ott van az is, amit az 5. ír, "annyira gyorsan haladunk, ami munka mellett már kicsit sok néha." , például ott van az aki ha nem sikerült leadni az anyagot a maradékot feladja házinak és övetkező órán már tök mástémáról van szó. Igazából, ha belegondolsz, így is haladsz, de, ahogy írtam, munka, magánélet és egyebek mellett ezzel nem fejlődsz, b mint a robot csinálod, de nem is nagyon marad meg semmi, amúgy meg ha pl pont valami "büfészakra" jársz ahol csak évi kétszer kell tanulni, amúgy lazulás van vagy nyáriszünetben nulla dolgod van, elég szépen lekötöd a figyelmed és tanulsz.


De munka mellett intenzíven nyelvet tanulni nagyon nehéz, sőt csak simán is.


Több csoporttársam is volt nyelvsuliban akik kb 2 óra múlva eltűntek mint a kámfor, volt aki a szavakat nem taulta vagy a leckét nem írta, mert munka mellett nem volt ideje, csak beült órára, ott dolgozott, de utána sosem volt arról fogalma, hogy mi volt az előző órai szókincs vagy mi volt a lecke. Nem azért, mertlusta disznók lettek volna, mert nem voltak azok, csak elhiheted, hogy emberi lényként nehéz tényleg kőkeményen foglalkozni valamivel egy éven keresztül, kitartóan, nem lehetetlen, csak ahhoz tényleg nagyon nagy akaraterő kell.

márc. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Ez mennyire reális mert én nehezen tudom elképzelni h heti 2-3x egy óra elég"

Olyan szempontból nem is elég, hogy otthon még másfélszer annyi rákészülés kell.

márc. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!