Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van különbség a " das hängt...

Van különbség a " das hängt von dir ab" és a das kommt auf dich an " között?

Figyelt kérdés

Kérdeztem az osztrák kollegám azt mondta nem teljesen ugyanaz, de amikor kèrdeztem miben tèr el nem tudta megmondani.


De èrdekelne hogy tudom e ugyanolyan kontextusban használni mindkettőt vagy van eltèrès egyes esetekben.



márc. 19. 09:58
 1/2 anonim válasza:
100%

Német párom szerint:


"das hängt von dir ab":


Ez kb olyan, hogy egy 9 fős csoportból 4 azt mondja, hogy menjetek KFC-be, a másik 4 azt mondja, hogy Mekibe menjetek és te vagy az utolsó aki szavaz/véleményt mond, szóval ez rajta áll, rajtad dől el, hogy hova mentek.


"das kommt auf dich an"


Ez inkább olyan, hogy mindegy, hogy ki mit mond és hányan mondják azt, a végén úgy is te döntesz,mert te vagy a döntés hozó.



Neki is nehéz volt ezt elmagyarázni, de a végén erre jutottunk, hogy kb ez lehet az a minimális különbség a kettő között.

márc. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a segítséget! Èrthető így! :)
márc. 21. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!