Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a görög nyelvel?

Figyelt kérdés

Régóta gondolkozom azon hogy megtanuljak görögül.


Ezért szeretném ha van valaki köztetek aki beszéli a nyelvet az megosztaná a tapasztalatait.


Mindenféle megjegyzést szívesen fogadok ami kapcsolódik a görög nyelvhez.


Válaszaitokat előre is köszönöm!



márc. 24. 08:34
 1/3 anonim ***** válasza:
47%
Én Duolingo-n kezdtem el tanulni görögül, de néhány hét után meguntam. Nekem nem tetszett, mint nyelv. Lehet, ha nem Duolingo-n, hanem igazi tankönyvből vagy tanárral tanultam volna, ami/aki kicsit bevezet a kultúrába is, jobban tetszett volna.
márc. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvtanfolyamon tanultam, kislétszámú csoportban (nyilván, hisz őszintén szólva nem érdekel tömegeket). Jó volt, szerettem, de sajnos hamar abba kellett hagynom, nem jutottam magas szintre.
márc. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én egyedül tanulok görögül és szerintem nagyon szép nyelv, de mint minden nyelvnek megvannak a saját nehézségei (pl. eltérő írásrendszer, 3 nyelvtani nem vagy a folyamatos - beálló/befejezett igepárok.) Azért kezdtem el görögül tanulni, mert nagyon tetszik a görög zene is, és a célom az, hogy megértsem a dalokat, amiket hallgatok.

Kb. B1 szint körül lehetek most. Nekem pozitív a tapasztalatom eddig, mert tetszik a nyelv, és ahogy haladok a szókinccsel és nyelvtannal egyre több mindent megértek. Szerintem elég egyedi felépítése van, mert egyik nyelvhez se hasonlít túlságoson azok közül, amiket eddig megtanultam (angol, német, spanyol, olasz, horvát).

A görög kiejtés valamennyire hasonlít a spanyolra. A nyelvtan a főnevek szempontjából a németre hasonlít vagyis van 3 nyelvtani nem (hím-, nő- és semleges nem). A névelőt meg kell tanulni a főnévvel együtt és ragozni is kell. A mellékneveket egyeztetni kell a főnévvel kb. mint a spanyolban vagy az olaszban. Az igeragozás szempontjából meg a szláv nyelvekre hasonlít szerintem, 8 igeidő van összesen és vannak úgynevezett folyamatos - beálló/befejezett igepárok, ami kb. olyan mint a magyarban a sima igék és az igekötős igék kapcsolata. Lényegében a nyelvtana összetett, de elég logikus, és meg lehet tanulni. A szókincsben pedig sok szó ismerős lesz, mert minden nyelv vett át szavakat a görögből. Arról nem tudok tapasztalatot írni, hogy aktívan, folyékonyan beszélni görögül mennyire nehéz, mivel én főként megértés céljából tanulom és kevésbé kommunikáció miatt.

márc. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!