Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme manapság még...

Van értelme manapság még nyelvet tanulni az AI korában?

Figyelt kérdés

Angolul felsőfokon tudok, de egykori németesként gondoltam rá, hogy németet is újrakezdem, esetleg más nyelvet is megtanulok még.

Azért kérdezem, mert egyre többet hallom, hogy az AI nemsokára kiváltja a fordítók, talán még az angoltanárok munkáját is, de nem tudom, ennek mennyi a realitása.



ápr. 4. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre nem lehet sokat tudni erről, de ha még meg is történik, egyszerűen az hogy tudod az angol nyelvet még továbbra is sokkal egyszerűbbé teszi az életedet. Persze az AI lehet kényelmes megoldásesz, de egyszerűen az, hogy nálad van a nyelv, hogy te tudod azt szerintem sokkal hasznosabb, és jobb is.

Legalábbis szerintem

ápr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy cikket lefordít neked biztos, még lehet elég jól is, de ha ott vagy kint akár hol, és neked a tömegben elő kell venned a telefonodat, hogy fordítson, amit amúgy már lehet az előző megállónál elloptak, az lehet problémás.


Amikor a vonaton hirtelen bemondanak valamit, és a társaság jó része leszáll, akkor már késő elővenni a fordítódat.

ápr. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Épp attól leszel érdekes és akár munkaerőpiaci szempontból még értékesebb, ha továbbra is tanulsz nyelveket. Nem csak a nyelvismeret a cél, hanem a kultúra és a szórakozás.

Ha elmész a spanyol/francia filmhétre nem raknak melléd egy fordító AI robotot.

ápr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk fordító programok régóta vannak. Jók.

Ezen az AI mekkorát változtat?

Hallanak és beszélnek is már, tehát zsebben "szinkron"tolmács lesz nemsokára.

-késleltetés mindig lesz, mert a mondat egészben fordítható


Internet elérés kell gondolom az ingyeneshez, a letölthető meg fizetős lesz.

Tehát kell bizonyos mértékig internet, azaz térerő.


-Szóval nem váltja ki teljese a nyelvtanulást


És mindig szükség lesz energia ellátásra.


-szóval a saját tudás a mindenkor biztos.

ápr. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!