Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme manapság németet...

Van értelme manapság németet tanulni még?

Figyelt kérdés
Elég az angol vagy a német is fontos? Európában mennyire hasznos ? Vagy úgy általában ?

2022. szept. 18. 14:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Hasznos.

Perszecnem artana tudni h mi a szakmád és mik a terveid.

2022. szept. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gazdasági szakon tanulok és szeretnék egy másik nyelvet is tanulni
2022. szept. 18. 14:08
 3/11 A kérdező kommentje:
Német francia olasz spanyolt tanítanak nálunk
2022. szept. 18. 14:08
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
2. Teljesen jó az angol mellé a német gazd.területen.
2022. szept. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hasznos.
2022. szept. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

én a franciát választanám, sokkal nagyobbat szakíthatsz vele, nagyon kevesen beszélnek magas szinten ebben az országban franciául, egy kutatási adat szerint 13%.


németesből sokkal több van... a francia az angol mellett az egyetlen olyan nyelv, amit mid az 5 kontinensen beszélnek.


tudok németül is, de a francia az vmi más, szerelem...

2022. szept. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Igen, de hol áll Franciaország gazdaságilag No-hoz képest? Mennyi a német és mennyi a francia cég nálunk? Ezerszer inkább a német.
2022. szept. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Német cégből sok van, németül beszélőből is. franciául beszélőt lehet kicsit ritkábban keresnek, de kevesebb a konkurencia is. logikusan ha magasról nem érdekel pl a német kultúra, akkor bele se kezdj, mert ha örömtelenül tanulod, úgyse mész vele semmire.

bár mondjuk érdekes a francia gazdaságban, hogy európában nekik van a legnagyobb esélyük éppen pl túlélni a telet, mert van atomuk... szerintem pont most nem kell még temetni a franciákat.

2022. szept. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk páran megcsinálták, hogy az első nyelvből (angol vagy német) tizenegyedikben letették a felsőfokút, utána azt a nyelvet leadták, és a helyére felvettek egy harmadik nyelvet. És így 3 idegen nyelven beszéltek, mire kikerültek a gimnáziumból.

Én az angol mellé az olaszt vettem fel. A németet meg Ausztriában élve tanulom. Az olaszt nem használom, kb.el is felejtettem. Az angol néha jól jön, de inkább a németre van szükségem. De még mindig csak 34 vagyok, még sok mindent hozhat az élet.

2022. szept. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
44%
Nagyon hasznos. Bekapcsolom a tolmácsgépemet és 74 nyelven beszél oda-vissza. Ennyi erővel gyors- és gépírónak is tanulhatnál. xd
2022. szept. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!