Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 3. nyelv, idegenforgalom,...

3. nyelv, idegenforgalom, orosz, spanyol francia vagy olasz?

Figyelt kérdés

Idegenforgalomban szeretnék dolgozni (tur-vend szakos vagyok), angolból és németből szakmai középfokom van, egy harmadik nyelvet szeretnék tanulni, hogy még nagyobb esélyem legyen...

Német vagy angol területen szeretnék dolgozni, olvastam hirdetést, ahol orosz, volt ahol spanyol, de akadt francia nyelvet kérő munkahely is..

Melyikkel lenne érdemes kezdeni, melyiket érdemes egyáltalán megtanulni?

Melyik mennyire lehet könnyű/nehéz angol-német után, ha viszonylag jó a nyelvérzékem?

Köszönöm a választ!


2010. okt. 27. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Hol tanulsz? Mert én is idegenforgalomban szeretnék dolgozni, és ezért is tanulok nagyban németet, angolt és franciát.

Amúgy a kérdésedre a válasz: Egyre több helyen hallom, h jobban éri meg a spanyol, és én is inkább azt mondom neked :) De azért tudd, h Franciaországban a franciák olyanok, h ha még tudnak is angolul, nem válaszolnak neked, ha nem franciául beszélsz hozzájuk. Ezt mindig elmondja a tanárom :D

2010. okt. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

:) köszönöm a válaszod!

KJF-es vagyok, végzős...

Már szemezgetek az álláshirdetésekkel, ott találtam már mindenfélét :)

A franciáról hallottam, hogy nehéz, a spanyolról, hogy 'könnyű' és hasznos, az oroszról pedig, hogy egyre népszerűbb, egyre többet ér vele az ember. Nagy dilemma :)

Talán tavasszal megpróbálom a spanyolt :)

2010. okt. 27. 16:00
 3/4 anonim ***** válasza:

"A franciáról hallottam, hogy nehéz, a spanyolról, hogy 'könnyű' és hasznos"


Ezt a baromságot, amit nem tudom, kik terjesztenek, verd ki a fejedből. A francia és a spanyol nagyon közel állnak egymáshoz. A kiejtésükben vannak nagy, bár viszonylag rendszeres eltérések. A francia kiejtés és helyesírás valamivel nehezebb, a két nyelv nyelvtana nagyrészt ugyanaz, bár megkockáztatom, hogy a spanyolé egy árnyalattal bonyolultabb. Ha a francia nehéz, akkor a spanyol is az, és ha a spanyol könnyű, akkor a francia is az. Mivelhogy a két nyelv erősen hasonlít egymásra. Jelentős különbség, hogy a francia százszor hasznosabb a spanyolnál. Az olasz szintén hasonlít a spanyolra és franciára, de még a spanyolnál is kevésbé fontos, ráadásul Magyarországon rengetegen tudnak olaszul.


Egyébként angoltudás után a francia-spanyol páros különösen könnyű, mert a szavak kb. felét "ingyen" kapod és a nyelvtan nagy részét is. Az oroszt kevésbé könnyíti meg az angoltudás, az orosz nyelv működésmódjához a németé áll közelebb (bár nem túl közel).


"az oroszról pedig, hogy egyre népszerűbb"


A vendéglátásban valóban fontos az orosz (meg még egy-két szakterületen).


Általában a felsorolt 3 közül a franciát javasolnám, de vendéglátóiparban az orosz is versenyképes. Szerintem a francia és az orosz közül valamelyik mellett dönts, azt tanuld, amelyikhez több kedved van.

2010. okt. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Amikor én jártam gimibe, még nem az volt a kérdés, hogy melyik nyelv a hasznos, hanem, hogy melyiket szereted. Az olaszt választottam, mert imádom a napot, a müvészeteket, a dallamos zenét. Az én időmben az olasz népet is megszerettük, udvariasak, jó kedvüek voltak, nem ilyen depisek mint a magyarok. Idegenvezető voltam, hozzá közép fokon felvettem a spanyolt, és még 3 év franciát /ez utóbbi nehezebb kiejtésben/.Itáliában éltem, férjem olasz volt. Jókedvüek, nem isznak, mindent megadtak a nőnek, családnak. Szeretnek utazni. Munkában szorgalmasak. Ma is imádom őket, most itthon vagyok.Ez maximálisan értelmet adott az életemnek.
2023. jan. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!