Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz a francia...

Mennyire nehéz a francia nyelv? Főleg a kiejtése?

Figyelt kérdés
2011. okt. 14. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:

minden nyelv nehéz..

a kiejtése szerintem egyszerűbb, több rendes szabályhoz kötött, mint az angolban, úgy könnyebb

(Csak a régi nevek kiejtése rendhagyó)

2011. okt. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

sztem is minden nyelv nehéz.valamenyire biztosan.

a kiejtés sztem inkább először kacifántos.de valahogy oylan jellemző rá.sztem a nyelvtan inkább a nehéz.

2011. okt. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
11:41 vagyok:én is belekezdtem a franciába.kisebb-nagyobb szünetekkel ugyan.
2011. okt. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem nehéz...de ezt nem lehet megmondani így, mert egy nyelv nehézsége relatív. Akinek egy újlatin nyelv az anyanyelve, vagy csak tanult már egyet közülük vagy csak szimplán jó a nyelvérzéke, annak sokkal könnyebb, mint akire egyik sem igaz.


Kiejtés egyáltalán nem nehéz, teljesen szabályos. Csak meg kell szokni. Az angol sokkal "logikátlanabb" a franciához hasonlítva, mégis ráérez az ember egy idő után. Szóval nem nehéz, csak így van a köztudatban benne.

2011. okt. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!