Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elmegy az életkedvem a nyelvta...

Elmegy az életkedvem a nyelvtanulástól?

Figyelt kérdés
Németet tanulok magamtól,olyan könyvből,amiben a nyelvtan van összefoglalva(A1-B2),illetve egy könyvből,amiben a leggyakoribb szavak vannak.Nemrég mentem végig az A1-A2 anyagon,de ismétléskor folyamatosan azt tapasztalom,hogy folyamatosan keverem a nyelvtant...ettől pedig teljesen reménytelennek érzem magamat,mert mindig azt érzem,hogy sose tudom megtanulni a nyelvet.Hiába ismételtem át többször a tanultakat,mindig keverem az egyik nyelvtant a másikkal.Szerintetek nem érdemes folytatni,ha egyszerűen folyamatosan keverem a nyelvtan sok ismétlés után is?

ápr. 21. 17:10
 1/4 anonim válasza:
79%
Szerintem folytasd tovább, legyél kitartó. Minél többet gyakorlod annál jobban fog menni.Biztos több nyelvtant tanultál már, de én azt javaslom válassz ki 1 nyelvtani részt és csak azzal foglalkozz majd pedig ha már úgy érzed az nagyon jól megy akkor vegyél egy másikat hozzá. Aztán ne haladj tovább csak gyakorold ezt a kettőt. Majd pedig ha már nem kevered őket akkor vedd a következőt.Fokozatosan így szépen meg fogod tanulni anélkül, hogy összekevernéd őket. Sok sikert, jó gyakorlást!
ápr. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Egyedül gyakorlatilag lehetetlen megtanulni egy nyelvet.
ápr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
35%
úgy nem is fog menni, hogy veszel két könyvet, szavakat meg nyelvtant, bemagolod mindkettőt, aztán nem érted mért nem megy... tudod a nyelvtanítás nem véletlenül egy külön szakma ám...
ápr. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
44%

Egyáltalán nem lehetetlen egyedül megtanulni egy nyelvet, és abszolút menni fog úgy is, hogy "veszel két könyvet és magolod a szavakat meg a nyelvtant". Ne hallgass az ilyen megjegyzésekre.


Először is azt kell megértened, hogy a nyelvtanulás önnönmagára épül, amit később tisztán fogsz látni, de az elején ez minden, csak nem evidens. Ez azt jelenti, hogy hogy idegen szavakat meg nyelvtant tanulsz, hogy többet érts egy látszólag érthetetlen szövegből, és ebből az érthetetlen szövegből beágyazódnak az idegen szavak és nyelvtan, amik aztán... De ez nem úgy működik, hogy megcsinálsz egy tesztet, ami ha sikerül, akkor onnnét kezdve már mindent értesz mondjuk B1 szinten. Ez organikusan fog majd jönni.


A gyakorlati részben ez annyit jelent, hogy a tanulással ne rohanj. Abban az esetben valóban nem hatásosak a könyvek meg a szavak magolása, de igazából semmi sem, ha csak átrohansz rajtuk. Dunát lehet rekeszteni az olyan tartalamkból, amit pont a kezdőknek szántak. Építsd be ezeket is a tanulmányaidba. Olvass egyszerű szövegeket (pl. könnyített olvasmányok), nézz egyszerű videókat (extr@ auf Deutsch, peppa malac, easy german youtube csatornáján az A1 és A2-es tartalmak), a nyelvtannal ne rohanj, a szótanulást meg próbáld meg valahogy rendszerezni. Én a Maklári könyvekből tanultam, és baromi hasznos volt, hogy mindig volt egy bevezető sztori, abból utána egy szószedet, majd utána egy halom gyakorlat, ami ezekre a szavakra épül.


Ezenkívül gondolom vannak hobbijaid, szóval azokban is megpróbálhatsz elmerülni németül. Pl. ha szoktál gamelni, akkor átállíthatod a nyelvet. Vannak játékok, amik még kézenfekvőek is nyelvtanuláshoz, pl. a Sims, ahol mindennapi dolgokat csinálsz. Filmeket, sorozatokat nézhetsz német nyelven magyar felirattal, de ez ne helyettesítse a már említett A1/A2-es videókat.


A kulcsszó az csakis a türelem. Gondolj úgy rá, mint a kondis edzésre. Lehet, hogy ciki úgy elkezdeni, hogy fekvenyomáskor csak az üres rudat nyomkodod, de csak azért mert edzés előtt megnéztél 20 edzős videót, még nem fogod elbírni egyből a 100-at, és csak csalódni fogsz.

ápr. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!