Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Csak engem vesz le az életről...

Csak engem vesz le az életről az a gondolat, hogy nem tudok idegen nyelven megtanulni?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat próbáltam, angol, német, orosz.. semmi se maradt meg, angolul úgy, hogy nem teljes a mondat hanem szavakat valahogy egymás mellé rakok úgy talán-talán valami megy, de nagy slunggal megszólalok aztán mindenki térdét csapkodva kinevet még az is aki életébe nem tanult angolt.

Sajna így jártam, el kéne fogadnom. De irigykedek azokra akik kettős identitásúak, van ismerősöm, apja orosz anyukája magyar itt élnek srác alapból 2 nyelven beszél és mivel apukája tud angolul hát úgy is tanították.. vagy vajdaság, ott szerb alap, majd a magyar és mivel filmet is néznek muszáj az angol alig van szinkron, akkor már 3 nyelv és oda se nézett mert azzal él.

Nyomasztó és értelmetlennek látom így az életem, engem még nyelviskolából is elküldtek " sajnos te nem fogsz tudni így haladni a tanulókkal ez anyagilag is jó lesz neked , majd talán késöbb gyere vissza"... ezt mondták mikor 15 voltam.. ezt az egy dolgot nem tudom elfogadni az életemben, de akár mit csinálok nem marad meg semmi azon a semminek nem nevezhető tudás foszlányon kívűl.

Tapasztaltatok ilyet, hogy valami nem megy, és bánt?



ápr. 22. 01:43
1 2
 1/15 anonim válasza:
68%
Nem lehet mindenki jó benne. A legtöbben az országban vagy itt keleten euban sem nagyon tudnak. De még ha globálisan is nézzük a legtöbb ember max makogni tud valamit egy másik idegen nyelven nemhogy beszélni rendesen.
ápr. 22. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Talan a közoktatás/tanfolyamok kategórián belül a Nyelvtanulas alkategóriaban hasznos tanácsokat tudnak adni.
ápr. 22. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
92%
Akkor tapasztaltam ilyet, amikor iskolában csesztettek hülye tankönyvi feladatokkal. Olyan steril és monoton volt az egész, hogy az életkedvem is elment tőle. Évekig kerültem az angolt, amennyire ez lehetséges. Az hozott változást, hogy olyan dolgokkal kezdem foglalkozni, amik érdekelnek és amikről tudok is annyit, hogy ne legyen teljes a homály akkor sem, ha nem értek minden szót. Videók, cikkek, zenék, bármi. Ma már a google fordító is egész jó, ha teljes mondatot fordít. Nagyobb pontossághoz ott a deepl. Youtube-on tudsz automatikus feliratot kapcsolni. Ha szórakoztató a videó, akkor nem baj, ha elsőre nem értesz mindent. ChatGPT is hasznos, el tud magyarázni dolgokat példákkal. A lényeg, hogy legyen a nyelv örömforrás a kezdeti teljesítménytől függetlenül. Mert ez utat nyit ahhoz, hogy idővel már amiatt is élvezhesd, hogy érted. Majd akkor jöhetnek a tankönyvek és a bonyolultabb nyelvtan, ha már van jártasságod. Beszélni érdemes a legelejétől, mert azt nem pótolja, hogy fejben végiggondolod a szavakat. Jó, ha van valami kapaszkodó ilyenkor. Ha videót nézel, akkor mondhatod utána. Le is lassíthatod, visszatekerheted. A fordítók hangja bár gépies, de százszor is elmondják a beírtakat, ha kell, meg a beszéd sebességét is lejjebb lehet venni. Orosz mondatoknál hasznát is veszem ezeknek. :D Nem tudom, hogy eddig hogyan tanultál, de érdemes a módszerekbe a modern technikát bevonni, a témában pedig a saját fejed után menni. Az így szerzett lendület megteremti az igényt a továbblépésre.
ápr. 22. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
56%
Koltozz idegen nyelv teruletre, ott ra leszel kenyszeritve hogy megtanuld
ápr. 22. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
25%
Angoltanárom mindig azt mondta, hogy nincs olyan, hogy valakinek nincs nyelvérzéke csak lusta vagy rosszak a tanulási módszerei.
ápr. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Szolovjov válasza:
70%
Nekem 9 évig oktattak német nyelvet. 5-ösre érettségiztem belőle, mégsem tudok németül. A magyar iskolai nyelvoktatás egy nulla. Én oroszul szeretnék tudni, de túl nagy motiváció nincs egyik nyelvhez sincs. Minek, ha minden nap magyarokkal beszélek?
ápr. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
9%
Angolon kivul mas nyelven teljesen felesleges megtanulni
ápr. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
inkább a kitartás hiánya, lustaság kellene lehozzon az életről
ápr. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Volt, hogy engem is zavart, de rájöttem, hogy sem külföld, sem szakmai anyag nem feltétlen van a területemen, akkor nincs mit veszteni.
ápr. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Van, akinek nehezebben megy, de valamilyen szinten azért mindenki meg tud tanulni egy idegen nyelvet. Sokáig én is azt hittem, hogy például Hollandiában, Norvégiában, Dániában MINDENKI perfekt angolból, de azért ez nincs így. Igen, mindenki beszél angolul, de messze nem ugyanolyan szintén. Sokan tudnak jól, de azért ismerek olyan hollandot, aki eléggé alap szinten beszél, sok hibával, de senkit nem érdekel, mindenki úgy áll hozzá, hogy az a lényeg, hogy megértsék, és igazuk van, az ember azért tanul idegen nyelvet, hogy kapcsolatot tudjon teremteni másokkal. Ez megvan akkor is, ha nem BBC tudósító szinten beszél angolul.


Én az olasszal vagyok úgy, hogy azt felnőttként kezdtem el tanulni, nagyon alap szinten négy csak, egy olasz tanár biztos a haját tépné tőle, ahogy beszélek, de egy olasz tök boldog tőle, hogy egyáltalán megpróbálok vele az ő nyelvén beszélni és úgy segít, ahogy csak tud. Megértem, amit mondanak, és aki akar, az engem is meg tud érteni, ez a lényeg. Na amúgy az olaszok közül sokan nem tudnak jól angolul, főleg az idősebbek.


El kell kezdeni tanulni, és elő, hús vér emberekkel kommunikálni, lehetőleg nem magyarokkal. Akinek az adott nyelv az anyanyelve, az nem fog kinevetni, maximum ha nem érti, akkor visszakérdez.

ápr. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!