Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet szereted a...

Melyik nyelvet szereted a legjobban ezek közül?

Figyelt kérdés
Tanultátok valamelyiket? Szeretnétek? Mik a tapasztalataitok?

ápr. 22. 20:31
A kérdező szavazást indított:
Német
Francia
Spanyol
Italien
Portugál
Japán
Orosz
Lengyel
Cseh
Latin
44 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
"Olasz" magyar szó most sír a kommentszekcióban 😭
ápr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%
Spanyol tagozatos voltam a gimnáziumban, ott tanultam. Szerettem nagyon, és szeretem a mai napig is... számomra sokkal logikusabb volt mind a kiejtése mind a nyelvtana, mint az angolnak, emiatt könnyebben tanultam, több volt a sikerélmény. Kár, hogy itthon nem egy különösebben keresett nyelv.
ápr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%
Ezek közül németül, franciául, olaszul, oroszul és latinul tanultam, és szerintem a francia a legszebb és második leghasznosabb ezek közül, ezért erre voksoltam. De egyébként csak németül van értelme tanulni Magyarországon a fentiek közül.
ápr. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A némettel sváb őseim, főlg nagyszüleim, nagybácsim révén, illetve apám kapcsolatai révén szereztem még kisgyerekkori emlékeket. Végül aztén emiatt a meghittség miatt magamtól kezdtem tanulni, egy elhagyott poros családi szekrényben találtam meg dédszüleim régi 1908-as könyvét. Beszélgetések a napi politikáról: ,,De mit szól mindehhez a király?''. Amellett, hogy igen régi volt, még ráaadásul osztrák könyv is volt, így a Zwetschke (szilva) a legelső megtanult német szavaim között volt. Mivel tavaszi szünetben kellemes felfedezés volt az egész, az archaizmusokkal együtt tanultam el (eine Türe, im Hofe stb.), és úgy is beszéltem első probálkozásaimban.


De a legszebb nyelv mégis a latin. Gyerekkorom óta érdekel, és szüleim, nagyszüleim régi könyveiből, meg saját összevásárolt könyvekből kezdtem. Ma meg igyekszem a mai élő latinság mozgalmakra, kiadványokra támaszkodni, akár modern ifjúsági szépirodalmi művek latin műfordításai, akár mai előadások, vlogok révén.


Igazából a végképp legszebb nyelvek nincsenek a listában. Elszigetelt természeti népek, vadnépek nyelvei. Sokszor minél elszieteltebb és vadabb egy nép, annál bonyolultabb építménnyé emelik a saját nyelvüket. Egyes nyelvekben ragok százai vannak. sőt a teljesen hétköznapi erőltetettség nélküli természetes beszédben is simán hozzátapad egy-egy igetőhöz akár hat-nyolc rag is egymás után. Eredetileg ilyen budapesti nagykönyvtárak cirilbetűs katalógusaiból próbáltam ilyen csukcsföldi kisnépek nyelveiról anyagot keríteni - a szibériai eszkimókról sikerült valamelyest hétköznapi ember számára is tanulható tanynygot találni - idén meg Alaszkából rendeltem meg valamivel korszerűbb nyelvkönyveket,szintén a Bering-szoros környékének eszkimóiról. De még csak igen passzivan tudok csak igen könnyitett szövegeket.

ápr. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!