Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány óra tanulás kell egy...

Hány óra tanulás kell egy nyelv elsajátításához?

Figyelt kérdés
Illetve az lenne még a kérdésem, h kb hány szó kell a különböző szintekhez? (az óraszámok is ugyanígy, szintek alapján kategorizálva)

ápr. 25. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs

Emberfüggő

ápr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvterületen vagy csak nyelvórák keretében? Nagyon nem mindegy... És akkor még az egyéni különbségekről nem beszéltem...


De ha annyira akarod, gondolj arra, hogy mi van egy jobb gimiben: 4 éven át heti 4 óra alatt aki akar, meg tud szerezni egy középfokút.

ápr. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De van róla valami statisztika, csam én nem tudom, hogy kéne rákeresnem

#2 igazad van, de ez megint valahol önálló tanulással, mert néha a tanár miatt nem lehet haladni.

Én pl gimnáziumba járok, emelt német szakra, heti 5 németem van és mégis úgy érzem, hogy 12.végén max egy középfokút tudnék szerezni, nagy izzadva, úgy, hogy már általánosban is azt tanultam, szóval már van alaptudásom hozzá. 🤷‍♀️

ápr. 25. 21:07
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"néha a tanár miatt nem lehet haladni"

Gyakrabban meg a diákok miatt...

ápr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
úgy olvastam hogy az angol B2 szint kb 500-600 óra tanulás, a C1 kb 600-800
ápr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Néha mutatnak ilyen óraszámokat mutató összehasonlító videókat, azért néha a sorrend elég meglepőnek tűnik a vége fele (nehéz elhinni, hogy mondjuk a lengyel meg a kinai olyan nagyon nehezebb lenne a magyarnál), de az elejénél valószínűeg kb stimmelhet a sorrend.


Az eszperantó lehet a legkönyebb, mert a szabályok viszonylag le vannak sarkítva és bizonyos kereteken belül szabadon kombinálhatóak, utána meg jönnek az egyre összetettebb nyelvtanú nyelvek.


Néha azt mondják egyes külföldiek,hogy a magyar meg a finn csak azért tűnik nehéznek, mert szokatlan nekik, de amúgy ha ezen túljutnak, sok dologban a maga módján már következetes, és ez valójában már segíti az embert a tanulásban. Ennek igazságát nem tudom annyira eldönteni/megitélni. Azt sejtem élmények alapján, hogy a latin meg egyes nagyon bonyolult hírű nyelvek (eszkimó) egy bizonyos pontot elérve minth áttörnének egy üvegplafont és mintha kicsit könnyebbé válnának egy bizonyos szakaszon túl.

ápr. 26. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szerintem ez iszonyúan változó. Ezek talán olyan adatok, amelyeket átlagban számítottak ki. Aki többféle nyelven beszél,azt mondják hogy seperc alatt képes elsajátítani új nyelvet.. én angolt tanulok jelenleg,nem maga a nyelv a nehéz számomra,mégcsak a megértése sem..hanem a válasz adás,ha kérdeznek, konkrétan alig tudok válaszolni mert nem jut eszembe semmi.
ápr. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#4 ebben az esetben az utóbbiról van szó

#5 köszönöm 😊

#6 hu, ezt jó tudni

ápr. 26. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!